Demirören'den rakiplere çağrı

Beşiktaş Kulübü Başkanı Yıldırım Demirören, Fenerbahçe, Galatasaray ve Trabzonspor kulüplerinin başkanlarına bir araya gelme çağrısında bulunarak...

İSTANBUL - Beşiktaş Kulübü Başkanı Yıldırım Demirören, Fenerbahçe, Galatasaray ve Trabzonspor kulüplerinin başkanlarına bir araya gelme çağrısında bulunarak, "Kazananın elini sıkmayı öğrendiğimiz güne kadar Türk futbolunda bu kavgalar hep devam eder" dedi. Nevzat Demir Tesisleri'nde bir basın toplantısı düzenleyen Demirören, "Gelin, büyük kulüp başkanları bir araya gelelim, önce hep beraber kendimizi, yöneticilerimizi düzeltelim. Sonra adil olup fair-play için mücadele verelim" diye konuştu.
Jean Tigana'ya teşekkür
Fenerbahçe'yi şampiyonluğundan dolayı tebrik eden Siyah-Beyazlı başkan, 'bağırıp, çağırarak hakkını arayanın' şampiyonluğu kazandığı kanaatine katılmadığını ifade ederek, "Fenerbahçe futbol oynadı. Beşiktaş olarak İnönü'de yenemediysek, şampiyonluğu hak ettiler" dedi.
Geleceğin takımını yaratma sözünü yerine getirdiklerini ve bu sezon en başarılı takımın Beşiktaş olduğunu söyleyen Demirören, görevden ayrılan teknik direktör Jean Tigana'ya da teşekkür ederek şöyle konuştu: "Dünyada iki tür antrenör var. Biri gençleri yetiştirir, başarıyı hazırlar, ikincisi hazır futbolcuları alır, şampiyonluk yaratır. Tigana birinci tür antrenördü. Geleceğin Beşiktaşı'nı yarattı." Yıldırım Demirören, Tigana'nın, Sinan Engin ve Celalettin Kolot konusunda dile getirdiği rahatsızlığıyla ilgili, "Sinan Engin ve Celalettin Kolot'un Beşiktaş'a katkıları belli. Hocamız herkesle anlaşmak zorunda değil" dedi.
Beşiktaş bugün evinde Ankaraspor'u ağırlayacak. Siyah-Beyazlılar, Galatasaray'ın puan kaybetmesi durumunda bugün galip gelirse gelecek yıl için Devler Ligi vizesi alacak. Bu arada, sol ayak tarak kemiğinde kırık bulunan Burak'ın, iki ay sahalardan uzak kalacağı açıklandı. (Spor Servisi)