Demirören'den Serdal Adalı'ya sürpriz teklif

Demirören'den Serdal Adalı'ya sürpriz teklif
Demirören'den Serdal Adalı'ya sürpriz teklif
Türkiye Futbol Federasyonu'nda (TFF) Haziran ayında yapılacak kongrede yeniden aday olacak Başkan Yıldırım Demirören, Kulüpler Birliği A.Ş.'nin başında Serdal Adalı'yı görmek istedi, ancak olumsuz yanıt üzerine başka isimlere yöneldi.

TFF Başkanlığı görevi Haziran ayında sona erecek olan Yıldırım Demirören, yeniden başkanlığa aday olmaya hazırlanıyor. Görevi süresinde yabancı kuralındaki değişiklik, Kulüpler Birliği’nin şirketleştirilmesi gibi tarihi kararlara imza atan Demirören, yazın gerçekleştirilecek seçimlerde TFF Yönetim Kurulu’nda yer alan çekirdek kadroyu bozmayacak.

Seçimler öncesi verdiği demeçlerde "Hiçbir işimi yarım bırakmadım. Onları halletmeden başkanlığı bırakmak gibi niyetim yok” diyerek aday olacağı vurgusu yapan Demirören, Kurul Üyesi Cengiz Zülfikaroğlu, Basın Sözcüsü Mete Düren, 1. Başkanvekili Servet Yardımcı ve Tesisler Komitesi Başkanı ve Profesyonel Kurul Başkan Yardımcısı Mustafa Beyazlı’dan oluşan yönetim kurulunu, yeni seçimlerde de yanında görmek istiyor.

SERDAL ADALI TEKLİFİ REDDETTİ

Demirören’in ilk hedefi, Haziran ayındaki seçimlerde yeniden göreve gelmesi halinde İngiltere ve Almanya ’da olduğu gibi naklen yayın sistemini tepeden tırnağa değiştirmek olacak. Bu konuda Kulüpler Birliği A.Ş. isminde bir şirket kurup ihaleyi ve kulüplerin alacağı payları yeniden belirlemek isteyen Demirören, işin başına Göksel Gümüşdağ’ın yerine bir dönem Beşiktaş ’ta birlikte çalıştığı Serdal Adalı’yı getirmek istedi. Adalı’dan gelen olumsuz yanıt sonrası Gümüşdağ ve Hüsnü Güreli isimleri üzerinde yoğunlaşan Demirören’in, seçimlerden kısa süre önce kararını netleştireceği öğrenildi. (Fanatik)