Demirören'e üç ay hak mahrumiyeti

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK) iki hafta önce son dakikasında nizami gollerinin verilmediği Ankaraspor maçından sonra Futbol Federasyonu'nu ağır bir biçimde eleştiren Beşiktaş Başkanı Yıldırım...

ANKARA - Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK) iki hafta önce son dakikasında nizami gollerinin verilmediği Ankaraspor maçından sonra Futbol Federasyonu'nu ağır bir biçimde eleştiren Beşiktaş Başkanı Yıldırım Demirören'e medya yoluyla federasyona ve mensuplarına hakaret ettiği gerekçesiyle üç ay hak mahrumiyeti cezası verdi. Demirören, "Yumruğumuzu bir kere indirirsek kimse altından kalkamaz. Bu gidişata dur denmezse gerekeni yaparız" sözlerini içeren konuşması nedeniyle ayrıca 15 bin YTL de para cezası aldı.
Karşılaşmadan hemen sonraki açıklamasında "Hakem golü pozisyona yakın olmasına rağmen vermedi. Ayrımcılık istemiyoruz" ifadeleri kullanan genel sekreter Kenan Öner'e 10 gün hak mahrumiyeti, "Beşiktaş maçı yönetecek hakemler artık çok daha dikkatli olsunlar" diyen menajer Sinan Engin'e ise ihtar verildi. Siyah-Beyazlı kulüp, aynı maçta saha içerisinde yaşanan olaylar ve tribünlerde merdiven boşluklarının boş bırakılmayıp talimatların ihlal edilmesi nedeniyle 2 bin YTL para cezasına çarptırıldı.
'Yenilirsek ligin tadı kalmaz'
Öte yandan Beşiktaş İkinci Başkanı Ertuğrul Kumcuoğlu, ligin iyiliği için derbiyi kazanmaları gerektiğini söyledi. Kumcuoğlu "Fikstüre bakarsak, herhangi bir şekilde Galatasaray'ın bu maçı kazanması halinde ara biraz fazla açılıyor. O zaman zaten ligin tadı kalmaz. Bizim de Türkiye'de seyirciyi futbol heyecanından mahrum etmeye hakkımız yok. Oyunun kuralı gereği Beşiktaş'ın bu maçı kazanması lazım" diye konuştu.
Kumcuoğlu, maçın seyircisiz oynanmasının kendileri için dezavantaj olduğunu savundu. Kumcuoğlu, "Bu tür deplasman maçlarında ayrılan kontenjan nedeniyle seyircimiz daha fazla takımını destekliyor. 90 dakika susmadan bizim için ayrıca bir güç oluyorlar. Yani Galatasaray kadar biz de maçın seyircisiz oynanmasından etkileneceğiz" yorumunda bulundu. (Spor Servisi)