Denayer, Sabri'yi unutturdu!

Denayer, Sabri'yi unutturdu!
Denayer, Sabri'yi unutturdu!
Türk Telekom Arena'da Jason Denayer fırtınası esti... Podolski'nin golünde asisti yapan Jason Denayer, kanadında geçit vermedi.

Transfer döneminin son günü Manchester City’den kiralanan 20 yaşındaki Belçikalı futbolcu, Atletico Madrid maçının ikinci yarısında kaptığı formayı, kolay kolay bırakacak gibi görünmüyor. Teknik direktör Hamza Hamzaoğlu’nun sağ bekte görev verdiği genç savunmacı, Sabri Sarıoğlu'nu şimdiden unutturmayı başardı.

Fanatik'te yer alan habere göre; Lukas Podolski’nin attığı golde sağ kanattan nefis bir orta yapan Denayer, neredeyse her hücuma çıkışında bir şekilde etkili oldu. Ancak Galatasaray için daha önemlisi, kendi kanadını savunma anlamında kapatmayı başarmasıydı. Zira sarı-kırmızılılar, bu bölgede Sabri’yle büyük sıkıntı yaşıyordu.

Chedjou’nun da ilk 11’e dönmesinin ardından Galatasaray savunmasının daha oturaklı olacağı inancı hakim . Sol bekte Lionel Carole’nin takıma alışıldığı düşünüldüğünde, şu an için defans hattının en zayıf halkası Semih Kaya gibi görünüyor.

MANCHESTER CİTY'DEN YAKIN TAKİP

Bu arada Jason Denayer’in, Manchester City scoutları tarafından yakından takip edildiği ve her maç için özel rapor hazırlandığı öğrenildi. İngiliz kulübü, Belçikalı futbolcunun şu ana kadar kaydettiği aşamadan çok memnun ve bu kiralama formülünün şimdiden başarılı olduğuna inanılıyor.