'Deniz Ateş Bitnel kin tuttu'

'Deniz Ateş Bitnel kin tuttu'
'Deniz Ateş Bitnel kin tuttu'
Uğur Meleke, Galatasaray-Trabzonspor maçında konuk ekipten 4 futbolcuya kırmızı kart gösteren hakem Deniz Ateş Bitnel'in olay yaratan kararlarına ilişkin çarpıcı yorumlar yaptı.

Hürriyet Gazetesi yazarı Uğur Meleke, Galatasaray 'ın sahasında 2-1 kazandığı  Trabzonspor maçı sonrası manşetlere çıkan FIFA kokartlı hakem Deniz Ateş Bitnel 'in performansını değerlendirdi.

Bitnel'in sırf genç olduğu için' Süper Lig'de maç yönettiğini savunan Meleke, "Aslında Türkiye'de çok yaygın olan bir hakem portresi izledik. Ben komplo teorilerini gerçekçi bulmuyorum. Hakem 25. dakikada maçı kaybetti. Nasıl kaybetti? Sabri Sarıoğlu'nun, Marko Marin'i ittiği pozisyonda aklı kaldı. Sabri iterken lüzumundan fazla kuvvet kullandı. Orada penaltı vermesi gerekiyordu. Sonra Erkan Zengin ile Koray Günter arasında yaşanan pozisyonda penaltı çaldı. Zaten pozisyon Erkan Zengin ile Erkan Zengin arasında gibiydi" ifadelerini kullandı.

Deniz Ateş Bitnel'e tehdit: Ayaklarına sıkacağım!

Hakemin oyunculara kin tuttuğunu savunan Uğur Meleke, "İkinci yarıda da bir intikam gösterisi sergiledi. Bir hakemin yapabileceği hataları üst üste yaptı. Oyunculara kişisel olarak kin tuttu. Sonra da efsanevi Salih Dursun sahnesi geldi. Evet, Salih de hatalı. Ancak bu sahadan çıkması gereken birisi varsa en kötü performans Deniz Ateş Bitnel'indi" şeklinde konuştu.

Uğur Meleke, "Deniz Ateş Bitnel, daha önceki performanslarına göre bu noktaya gelmedi. Performans analiziyle değil, yaş analiziyle hakem seçiyorlar. Merkez Hakem Kurulu (MHK), genç hakem çıkarmajk istiyor. Hakemin genci-yaşlısı olmamalı, iyisi-kötüsü olmalı. Kuddusi Müftüoğlu, Bitnel'i buy seviyelerde değerlendirerek bütün hakemlere haksızlık yaptı" iddiasında bulundu.

Mehmet Demirkol: Böyle saçmalık olur mu?