Denizli'den iddialı sözler

Denizli'den iddialı sözler
Denizli'den iddialı sözler
Hazar Lenkeran Teknik Direktörü Mustafa Denizli, "Kamuoyunun maçlarımızı yakından takip edeceğini biliyorum" dedi.

LENKERAN (AA) - Azerbaycan'nın Hazar Lerkeran takımının başına geçen Denizli, galibiyetle sonuçlanan ilk maçının ardından soruları yanıtladı. Türkiye ile Azerbaycan'nın kardeş ülkeler olduğunu vurgulayan Denizli, "Bir millet iki devlet" anlayışıyla çalışmalarını sürdürdüğünü söyledi.

Türkiye'deki bazı görevleri çeşitli nedenlerle kabul etmediğini ifade eden Denizli, "Bu benim için yeni bir heyecan, yeni bir ortam. Beklentileri karşılayabilecekmiyiz onu bilemiyorum. Çünkü şu anda şampiyonluk için oynayan bir ekipte değilim. Fakat bu takımın başında olduğum Azerbaycan kamuoyu tarafından farkedilecektir. Ekibimle birlikte bunu başaracağım" ifadelerini kullandı.

Azerbaycan'da ligin ilk yarısının bitmesine üç maç kadığını hatırlatan Denizli, şöyle devam etti:
"Bazı transfer hamlelerimiz olacak. Burada transfer kuralları biraz değişik. İlk on birde mutlaka dört Azerbaycanlı futbolcu olması ve bunların birinin de 21 yaş altı olması gerekiyor. Hem buradan hem de dışarıdan yapılabilecek transferler için program yapmaya çalışıyoruz. İhtiyacımız olan yerlere de transfer yapmak durumundayız. Açıkcası buna ihtiyaç var."

"AZERBAYCAN MİLLİ TAKIMI'NA DA YARDIMCI OLACAĞIZ"
Azerbaycan'daki bir futbol takımının başına geçmesinin Türkiye'de her bakımdan etkili olacağını savunan Denizli, "Bu, yeni bir misyon. Ülkemi yeni bir ülkede temsil ediyorum. Kamuoyunun maçlarımızı yakından takip edeceğini biliyorum. Bunu zaman gösterecek fakat bundan kimsenin şüphesi olmasın. benim şüphem yok" diye konuştu.

Türk milli takımı ile Azerbaycan milli takımının çok defa karşılaştığını hatırlatan Denizli, Azerbaycan'daki lig kalitesinin milli takımın daha üzerinde olduğunu kaydetti.

Yabancı futbolcuların sayı ve kalitesinin, liglerin kalitesini artırdığını anlatan Denizli, "Azerbaycan milli takımı için aynı şeyi söyleyemeyiz. Bu konuda da Azerbaycan'a yardımcı olacağız. Azerbaycan, iddialı bir milli takım oluşturmak istiyor. Bu futbolcular bu ligden çıkacaktır. Biz bu sayıyı içeride artırırsak, kendi adımıza Azerbaycan futboluna gerekli katkıyı sağlarız" değerlendirmesinde bulundu.

Denizli'nin teknik direktörlüğünü yaptığı Hazar Lenkeran, 10 takımın bulunduğu Azerbaycan Premier Ligi'nde 15 puanla 8. sırada bulunuyor.