Denizlispor'a maç öncesi haciz şoku

Denizli Atatürk Stadı'na gelen futbolseverlere 10 bin bayrak dağıtılırken, taraftarlar müsabaka öncesi dev bir Türk Bayrağı'nı tribünlerde...

  • Denizli Atatürk Stadı'na gelen futbolseverlere 10 bin bayrak dağıtılırken, taraftarlar müsabaka öncesi dev bir Türk Bayrağı'nı tribünlerde dolaştırdılar. Futbolcular da seremoniye üzerinde 'Türkiye' yazılı, kırmızı renkli ay yıldızlı tişörtlerle katıldılar.
  • Denizlispor yönetimi, terörle mücadelede yaşamını yitiren Denizlili 134 şehidin ailesini Galatasaray maçına davet etti. Karşılaşmaya gelen 63 şehidin ailesine yönetim tarafından birer plaket ve Denizlispor forması verildi. Törende Denizli Valisi Hasan Canpolat, Denizli Belediye Başkanı Nihat Zeybekci, Denizlispor Kulüp Başkanı Ali İpek kısa birer konuşma yaparak birlik beraberlik mesajları verdiler. Bu arada Galatasaray Kulübü Başkanvekili Adnan Polat ile Futbol A. Ş. Genel Müdürü Adnan Sezgin de şehit yakınlarıyla tek tek ilgilendi.
  • Denizlispor'un eski yöneticilerinden Kamil Battal'ın, eski alacaklarına karşılık maç hasılatına icra kanalıyla haciz koydurması yeşil-siyahlı yönetimde şok etkisi yarattı. Olayı öğrenen yöneticilerin bilet satışını bir süre durdurduğu ancak daha sonra satışın devam ettiği öğrenildi.
  • Denizlili futbolseverler karşılaşmaya büyük ilgi gösterdiler. 14 bin 500 seyirci kapasiteli Denizli Atatürk Stadı tıklım tıklım dolarken, konuk Galatasaralı taraftarlar, kapalı üst tribünde kendilerine ayrılan 1200 kişilik bölümde yer aldılar. Karşılaşma öncesi iki takımın taraftarları terör örgütü PKK aleyhine birlikte tezahürat yaptılar. Müsabakada 100 polis, 200 jandarma, 150 de özel güvenlikçi görev yaptı.
  • Tribünlerde de "Şehitler ölmez vatan bölünmez", "Mevzu bahis vatansa gerisi teferruattır", "Türkiye'yi bölmeye kimsenin gücü yetmez" yazılı pankartlar dikkati çekti.
  • PAF Ligi maçında Galatasaray, Denizlispor'u 1-0 yendi.