Dentinho elde kaldı

Dentinho elde kaldı
Dentinho elde kaldı
Shakhtar Donetsk'ten Ocak ayından 1 yıllığına kiraladığı Dentinho'yu göndermek isteyen Beşiktaş, Ukrayna kulübünden yanıt alamadı.

ÖVÜNÇ ÖZDEM / İSTANBUL (DHA) - Siyah-beyazlı yönetimin, Dentinho ile yollarını ayırmak için Ocak ayını beklemeden Shakhtar Donetsk'e başvuruda bulunduğu ve Brezilyalı oyuncuyu transfer dönemi sona ermeden geri göndermek istediği öğrenildi. Ancak Ukrayna kulübü, Brezilyalı futbolcu konusunda  Beşiktaş 'a herhangi bir cevap vermedi.

Beşiktaş'tan Milli Takım'a 2 isim daha


Brezilyalı oyuncunun Beşiktaş ile yaptığı sözleşmede bonservis bedeli için 9 milyon Euro talep eden Ukrayna kulübünün, Dentinho'yu sözleşmesi sona ermeden kadrosunu geri çağırmayı düşünmediği ve bu nedenle Beşiktaş ile net bir temasa geçmediği kaydedildi.

480 BİN EURO KASASINDA KALACAKTI

Beşiktaş 1 milyon euro karşılığında kiraladığı Dentinho'ya 2012-2013 sezonunun ikinci yarısı için 600 bin euro ödemişti. Bu sezon için ise oyuncuya 1 milyon 200 bin euronun 10 eşit taksit halinde ödeneceği belirtilmişti. Brezilyalı futbolcu, 1 Ocak 2014 tarihinde yani kiralık mukavelesi tamamlandığı gün Shakhtar Donetsk'e geri döner ise sözleşme şartları gereği son 5 aylık ücreti olan (2014 Ocak-2014 Mayıs) 600 bin euro Beşiktaş'ın kasasından çıkmayacak. Ancak siyah-beyazlı kulüp, Dentinho'yu eylül ayının başında Shakhtar Donetsk'e geri vererek futbolcuya yapması gereken 4 aylık toplam 480 bin eur'yu kasasında tutmak istedi.

Shakhtar Donetsk'in Beşiktaş'a geri dönüş yapmaması ve oyuncusunu sözleşme tarihinden önce geri almak istememesi nedeniyle Dentinho 1 Ocak'a kadar Siyah Beyazlı kulüpte kalacak.

Yeni tartışma 5+0+3!

Beşiktaş'a 5 milyon lira