Deplasman yasağı kalkıyor!

Deplasman yasağı kalkıyor!
Deplasman yasağı kalkıyor!
TFF ve Spor Bakanlığı, kulüplerden deplasman yasağının yanı sıra % 5'lik kontenjanın % 30'a çıkartılmasını istedi.

Kayseri’deki Süper Kupa finali sonrasında en dikkat çekici olay sahada görmek istenilen güzel hareketlerdi. Gerek futbolcular gerek yöneticiler gerek teknik heyetler olsun tam bir Fair-Play ortamı sundu. Akşam Gazetesi'nin haberine göre; bu manzaraların devamı için Gençlik ve Spor Bakanlığı ve TFF, kulüplerin de oluru ile dev bir projeyi hayata geçirme kararı aldı.

İstiklal'de kol kola 'Taksim' sloganı


NOSTALJİK ATMOSFER

Yeni sezonda en kısa sürede hayata geçirilmesi planlanan projeye göre deplasman yasağı kaldırılacak. Buna göre gerek derbiler de gerek Anadolu takımları ile 4 Büyükler arasındaki maçlarda tribün kontenjanı eskisi gibi % 5 değil % 30 olarak değişecek. Yıllardır uygulanan % 5 misafir takım kontenjanı 1980’lerden sonra unutulan tribünlerin yarı yarıya ayrılmasını anımsatacak. Bu projeyle 4 Büyükler arasındaki rekabet daha ayrı bir anlam kazanacak.

TEK SORUN TT ARENA’DA

Türkiye Futbol Federasyonu tarafından kısa bir süre içerisinde gündeme getirilecek projeye göre Şükrü Saracoğlu Stadı, Türk Telekom Arena, Atatürk Olimpiyat Stadı, Hüseyin Avni Aker ve Türkiye’deki tüm statlarda deplasman takımlarına yüzde 30 oranında seyirci ayrılacak.

Bir ay içinde uygulanması beklenen proje için şu an tek engel Türk Telekom Arena’da 45 bin kombinenin satılması. Galatasaray , misafir takıma 5 bin kişilik bölüm ayrılırken yüzde 30’luk oranın rakiplere verilebilmesi için en az 6-7 bin kombinenin iptal edilmesi zorunluluğu. Bu uygulama da ara formülle, yani yüzde 15 ile aşılabilir.

Haberin tamamına şu linkten ulaşabilirsiniz: Ev sahibi %70, misafir %30

'Deplasman yasağı' açıklaması

Aysal-Yıldırım aynı karede!