Deplasmanda kedi!

Deplasmanda kedi!
Deplasmanda kedi!
Arena'da Aslan kesilen Galatasaray, deplasman kâbusuna yine son veremedi. Karabük ile 0-0 berabere kalan Aslanın, dış sahadaki puan kaybı 22'ye çıktı. Cimbom, Chelsea maçı öncesi de moral kaybetti.

Deplasmanlarda bu sezon büyük sıkıntı yaşayan Galatasaray , Karabük’e konuk oldu.
Mücadeleye arzulu başlayan ve sürekli gol arayan taraf Aslan’dı. 17’de Burak’ın şutu kaleci Waterman’ı da geçti ancak Erdem çizgiden çıkardı. İki dakika sonra bu kez Sneijder soldan ortaladı ama Drogba’nın kafa vuruşu az farkla outa çıktı. 42’de bu kez Drogba ortaladı Burak kafayı vurdu ve top yine üstten dışarı çıktı. Ancak Burak, pozisyonda rakibin kendisine müdahalede bulunduğunu savunarak penaltı bekledi. İlk devre golsüz sona erdi.

İkinci yari pozisyonu bile yok

Mancini, 2. devreye Semih-Chedjou değişikliğiyle başladı. 48’de Eneramo karşı karşıya kaldığı Muslera’dan daha yavaş davranınca mutlak golü kaçırdı. Sarı kırmızılılar topa daha çok sahip olsa da pozisyon üretmekde büyük zorluk yaşadı. İtalyan hoca bunun üzerine 75’te Umut’u da sahaya sürdü. 87’de Drogba’nın altıpasa ortasına Umut, arkasında kaldığı için yararlanamadı.
Roberto Mancini’nin 90’da Drogba’yı çıkarması şaşkınlık yaratırken, 90+2 Furkan gol vuruşunu son anda araya giren Telles önledi. Ve maç başladığı gibi sona erdi. Böylece Galatasaray’ın bu sezon deplasmandaki puan kaybı 22’ye çıkarken, zirve yarışında ağır bir yarada daha aldı.