Derbi Ali Aydın'a emanet

Fenerbahçe-Beşiktaş derbisinin hakemi Ali Aydın, iki takım oyuncularına seslendi; "Oyun kurallarının dışına çıkmayın. Herkes görevini yaparsa futbolseverler unutamayacakları güzellikte bir maç izler."

ANKARA - Fenerbahçe-Beşiktaş derbisinin hakemi Ali Aydın, iki takım oyuncularına seslendi; "Oyun kurallarının dışına çıkmayın. Herkes görevini yaparsa futbolseverler unutamayacakları güzellikte bir maç izler."
Merkez Hakem Kurulu tarafından pazar günkü derbi maçta görevlendirilen FIFA kokartlı tecrübeli hakem yaptığı açıklamada, "Kurallar belli. Hakemin görevi bunları saha içinde objektif bir şekilde uygulamaktır. İki takım oyuncularının da centilmence bir mücadele sergileyeceklerine inanıyorum. Çünkü onlar Türkiye'nin en üst düzey futbolcuları arasında yer alıyor. Kasti fauller, hakemi aldatmaya yönelik hareketler elbette cezasız kalmaz. Zaten MHK özellikle bu konularda tüm hakemlerimizin çok titiz davranması talimatını veriyor. Futbolculardan son isteğim ise tribünleri gerginleştirecek hareketlerden kaçınmaları. Eğer maç bu atmosferde geçerse zaten hakemin ne cismi ne de adı ön plana çıkar" dedi.
Ali Aydın bu sezon Fenerbahçe'nin üç, Beşiktaş'ın ise iki maçında görev yaptı. Aydın'ın yönettiği maçlarda Sarı-Lacivertli ekip Ankaragücü'nü 2-1, Altay'ı 3-1, Bursaspor'u ise 7-1 mağlup etti. Aydın, Beşiktaş'ın İstanbul-
spor'u 2-1, Malatyaspor'u 2-0 yendiği karşılaşmalarda da görev yaptı. (Spor Servisi)