Derbi günlüğü

Derbide 2 bin 569 güvenlik görevlisinin yanı sıra 250 de özel güvenlik görevlisi, asayişi sağlamaya çalışacak. Stat kapıları 14.00'te açılacak. Maç için Fenerbahçe seyircisine 1162 kişilik bölüm ayrıldı.

  • Derbide 2 bin 569 güvenlik görevlisinin yanı sıra 250 de özel güvenlik görevlisi, asayişi sağlamaya çalışacak. Stat kapıları 14.00'te açılacak. Maç için Fenerbahçe seyircisine 1162 kişilik bölüm ayrıldı. Güvenlik toplantısının ardından konuşan İstanbul Vali Yardımcısı Ergun Güngör "Fenerbahçe seyircisinin en geç 17.30'da stada gelmelerini tavsiye ediyoruz. Maç nedeniyle Anadolu ve Avrupa yakalarındaki iskelelerde yoğun güvenlik önlemleri alınacak ve toplu gidişe hiçbir şekilde izin verilmeyecek" diye konuştu.
  • Maça ilişkin Fenerbahçe Televizyonu'na konuşan Zico, "Oynayacağımız maçın adı Galatasaray-Fenerbahçe. Yaptığımız işe saygı göstermeliyiz. Fenerbahçe her maçında üç puan için sahaya çıkar" dedi.
  • Galatasaray ile Fenerbahçe arasındaki derbi maçı yönetecek hakem belli oldu. Derbide Bülent Demirlek düdük çalacak.
  • Öte yandan iki camianın basketbol takımları Beko Basketbol Ligi'nde play-off yarı final serisinin ikinci maçı için bugün karşı karşıya gelecek. Maç, Ahmet Cömert Spor Salonu'nda saat 20.00'de başlayacak ve NTV'den naklen yayımlanacak.
    1-0 önde başladığı serideki ilk maçı 76-70 kazanan Fenerbahçe Ülker, karşılaşmadan da galip ayrılması durumunda finale yükselecek.