Derbi maç ortada

İnönü'de, bu akşam saat 21.00'de Beşiktaş, ezeli rakiplerinden Galatasaray'ı ağırlıyor. Mücadelenin sonucunu muhtemelen orta sahada oynayanlar belirleyecek. Sarı-Kırmızılılar Hakan'la, Siyah-Beyazlılar da İlhan'la gol arayacak.
Haber: ORHAN YILDIRIM / Arşivi
CÜNEYT KARAKAYA / Arşivi

İSTANBUL - Onlar, her ne kadar karşılaştırılmak istemeseler de, Mircea Lucescu ve Fatih Terim, bugün bir kez daha karşı karşıya gelecekler. Hiç kuşkusuz ki Beşiktaş teknik direktörü, Sarı-Kırmızılı çalıştırıcıya göre daha rahat. Hafta içinde yapılan idmanlarda Lucescu, oyuncularından rahat ve gol gecikse bile sinirlerine hakim olmalarını istedi. Rumen çalıştırıcı, "Oyunun sertleşmesine izin vermeyin. Onlar, her ne olursa olsun maçı kazanmak için oynayacaklar. Bu da zaman zaman oyunun sertleşmesine neden olacak. Kontrollü ve rahat oynamalıyız. Rakibi hataya zorladığımız an işimiz kolaylaşacak" uyarılarında bulundu. Siyah-Beyazlı taraftara da seslenen başarılı çalıştırıcı, "Bizi son düdüğe kadar desteklesinler. Galatasaray taraftarına iyi bir ev sahibinin nasıl olduğunu da göstermek zorundalar. Ligin en centilmen taraftarın kendileri olduğunu unutmasınlar" diye konuştu.
Fatih Terim ise oyuncularını maça iyi konsantre olmaları için çaba sarfediyor. "Beşiktaş'ın favori olarak gösterilmesi, bizim işimizi kolaylaştırıyor. Ama hepiniz gücünüzün iki katını sahaya yansıtmalısınız. Rakibin oyun kurmasına izin vermeyin; bu maçta topu daha iyi kullanan karşılaşmayı da kazanır. Onun için elinize geçirdiğiniz fırsatları iyi kullanın. Yenilmek dünyanın sonu değil ama kazanmak bizim için birçok şeyin başlangıcı olacak. Bunu sakın unutmayın" dedi. Sarı-Kırmızılı çalıştırıcı Beşiktaş maçını kazanmaları halinde Galatasaray'a karşı artan eleştirilerin de azalacağını kaydetti. (Spor Servisi)