'Derbi maçta favori Beşiktaş'

'Derbi maçta favori Beşiktaş'
'Derbi maçta favori Beşiktaş'
Türkiye Profesyonel Futbolcular Derneği Başkanı Hakan Ünsal, Spor Toto Süper Lig'de Beşiktaş ile Galatasaray arasında oynanacak derbide, siyah-beyazlı takımı favori gördüğünü ifade etti.

KONYA - Hakan Ünsal, 14 Aralık'ta oynanacak derbiyi ve futbolculuk kariyerinde formasını giydiği Galatasaray'ın Avrupa kupalarındaki mücadelesini değerlendirdi.

Derbinin Galatasaray için kırılma maçı olabileceğini belirten Ünsal, "Galatasaray taraftarı çok mutsuz ve yönetimi protesto ediyor. Galatasaray yenildiği takdirde aradaki puan farkı kapanmayacak hale gelebilir" dedi.

Ünsal, derbi için şunları söyledi:
"Derbide oyunun tempo ve istek yönüne bakarsak, favori Beşiktaş. Her iki takımın da zaafı var. Gol atmak isteyen, tempolu ve arayış içerisindeki Beşiktaş, pozisyon veren ve gol yiyebilen bir Galatasaray var. Ben gollü bir maç bekliyorum. Çok renkli bir maç olabilir. Mustafa hocanın etkisinden dolayı 2-2'lik bir skor olabilir diye düşünüyorum. Tabii ki diğer ihtimal de Beşiktaş'ın kazanması."
Galatasaray'ın, Beşiktaş maçını hasarsız atlatsa bile transfer yapmadan lig yarışı içinde olmasının zorluğuna dikkati çeken Ünsal, sarı-kırmızılıları kritik günlerin beklediğini kaydetti.

"GALATASARAY'IN UEFA AVRUPA LİGİ'Nİ KAZANMASI ZOR"

Eski milli futbolcu, Galatasaray'ın şu anki durumuyla UEFA Avrupa Ligi'nde final şansının zayıf olduğunu savundu.

Sarı-kırmızılıların Avrupa kupalarındaki durumunu değerlendiren Ünsal, şöyle konuştu:
"Her takımın, Şampiyonlar Ligi'nden elendikten sonra hedefi UEFA Avrupa Ligi Kupası'nı kazanmak olur. Gerçekçi olursak, içinde bulunduğu durum ve kadro yapısı itibarıyla Galatasaray'ın şu an finale gitme ve UEFA Avrupa Ligi Kupası'nı alma ihtimali çok zayıf. Devre arası ciddi transferler yapılıp, takım içerisindeki sorunlar hallolursa o zaman başka şeyleri konuşabiliriz ama bu görüntü içinde bence Galatasaray'ın kupayı almadan ziyade, içerideki sıkıntısını halledip, eksikleri kapatmayı düşünmesi daha gerçekçi olur. Onları yapamazsa bu hedefe ulaşamaz."

Kadrodaki oyuncu çeşitliliği ve kalitesinin çok önemli olduğunu dile getiren Ünsal, "Fenerbahçe ve Galatasaray'dan hangisi bu kupada iddialı konumda dersek, ben kadro bakımından Fenerbahçe derim" ifadesini kullandı. (AA)