Derbi öncesi Arsenal yasta

Yarın, Manchester United karşısında sezonun ilk önemli maçına çıkacak olan Arsenal, defans oyuncuları Sol Campbell'ın babasının ölümüyle sarsıldı.

LONDRA - Yarın, Manchester United karşısında sezonun ilk önemli maçına çıkacak olan Arsenal, defans oyuncuları Sol Campbell'ın babasının ölümüyle sarsıldı. Çarşamba gecesi kendi evi Higbury'de İtalyan Inter karşısında 3-0 gibi unutulmayacak bir hezimeti tadan Londra ekibi, bu yaranın acılarını sarmaya çalışırken, aynı zamanda İngiliz Milli Takımı'nın da önemli oyuncularından olan Campbell'ın 74 yaşındaki babası Sewell'ı kaybetmesiyle bir kez daha üzüldü.
Olayın ardından Arsenal teknik direktörü Arsene Wenger, bu üzücü haber karşısında takım olarak yasta olduklarını, yarın Old Trafford'da saat 17.00'de başlayacak olan maçta Campbell'ın oynayıp oynamayacağına oyuncunun kendisinin karar vereceğini söyledi. Wenger sözlerini şöyle sürdürdü: "Onun vereceği her türlü karara saygılıyız. Bizim görevimiz, eğer oynarsa Campbell'a gerekli terapiyi sağlamaktır." Maç öncesi Manchester'ta moraller yerinde. Bilindiği gibi Premier Lig'in güçlü ekibi Şampiyonlar Ligi ilk maçında, Panathinaikos'u Old Trafford'da 5-0'lık skorla ezip geçmişti. (Spor Servisi)