Derbi öncesi kalan bilet sayısı

Derbi öncesi kalan bilet sayısı
Derbi öncesi kalan bilet sayısı
Süper Lig'de 4'te 4 yapan Beşiktaş'ta ligin 5. haftasında oynanacak Galatasaray maçının bilet satışları devam ediyor.

DHA - Yeniden yapılacak İnönü Stadı'nda yıkım çalışmaları sürerken, Atatürk Olimpiyat Stadı'nda Pazar günü nsaat 19.00'da başlayacak Galatasaray derbisinin ardından Kasımpaşa Recep Tayyip Erdoğan Stadı kullanılmaya başlanacak. Siyah-beyazlı taraftarlar, bu sezon Atatürk Olimpiyat Stadı'ndaki karşılaşmalara yoğun ilgi gösterirken, Galatasaray derbisi için 2 hafta önce satışa çıkan biletlere de büyük ilgi göstermeye devam ediyorlar.

2002 yılında açılışı yapılan Atatürk Olimpiyat Stadı, 2005 yılına kadar 80 bin 600 kapasiteli olarak kullanılmıştı. 2005'de yapılan düzenlemelerin ardından stadyum 76 bin 761 kapasiteli hale gelmişti. 2003-2004 sezonuda oynanan Galatasaray-Fenerbahçe derbisinde 70 bin 125 taraftar mücadeleyi takip etmiş ve bu rakam lig tarihinde derbi seyirci rekoru olarak kayıtlara geçmişti.

6 BİN BİLET KALDI

Galatasaray derbisi için Beşiktaş Kulübü'nün Kuzey Tribün Kale Arkası:40 TL, Doğu Tribün:80 TL, Batı Tribün: 100 TL ve Batı Tribün VIP: 250 lira olarak belirlediği biletlerden 55 bini satıldı. 15 bin kombineli taraftar ile birlikte derbiyi bugün itibari ile 70 bin biletli taraftar takip edecek. 76 bin 761 kapasiteli Atatürk Olimpiyat Stadı'nda maça bir hafta kala son 6 bin biletin satışı sürerken, maç gününe kadar bu biletlerin de tükenmesi bekleniyor.

Bu hafta yapılacak satış sonrası biletlerin tükenmesi halinde, Beşiktaş-Galatasaray karşılaşması lig tarhinde derbi seyirci rekorunun kırıldığı maç olarak kayıtlara geçecek.