Derbide büyük protesto!

Derbide büyük protesto!
Derbide büyük protesto!
Barcelona'nın Katalan taraftarlarının, Çarşamba günü Real Madrid ile oynanacak Kral Kupası final maçında protesto hazırlığı yapması federasyon ve Valencia yönetimini harekete geçirdi.

İspanya Kral Kupası final mücadelesi Real Madrid ile Barcelona arasında 16 Nisan Çarşamba günü Valencia'nın stadı olan Mestalla Stadı'nda oynanacak. Katalan halkın takımı olan Barcelona taraftarlarının bu maçta ulusal marş okunduğu sırada İspanya Kralı'nı ve ulusal marşı ıslıkla protesto etme ihtimaline karşı Mestalla Stadı'nın ses sistemi iyice güçlendiriliyor.

2009 yılında yine Mestalla Stadı'nda Barcelona ile Athletic Bilbao arasında oynanan final maçı öncesinde de İspanya marşı çalındığı sırada bütün stat ıslıklarla marşı protesto etmişti. Bunun ardından İspanya Futbol Federasyonu ve Valencia yönetimi, Mestalla Stadı'nda ve diğer statlarda ses sistemini güçlendirme kararı almış, statlara 100 bin W gücünde ses sistemi kurulması kararlaştırılmıştı.

Barcelona'nın 2009'dan sonra da 2011'de Real Madrid ve 2012'de Athletic Bilbao ile oynadığı final maçlarında da protestolar olmuştu.