Derbide Emniyet'in alkolmetresi çalışacak!

Derbide Emniyet'in alkolmetresi çalışacak!
Derbide Emniyet'in alkolmetresi çalışacak!
Kayseri'de Fenerbahçe ile Galatasaray arasında oynanacak Süper Kupa maçıyla ilgili açıklamalarda bulunan İl Emniyet Müdürü Mustafa Aydın, "Sporseverler, gerek stat çevresi gerekse stada girişte alkol muayenesinden geçirilecekler" dedi.

Bayramlaşma töreninde gazetecilerin sorularını yanıtlayan Kayseri Emniyet müdürü Mustafa Aydın, 3 bin 800 polisle, Galatasaray ile Fenerbahçe arasında oynanacak Süper kupa finalinde kentin her yerinde önlem alacaklarını ifade etti.

Aydın, şunları söyledi:
"Bayramın hemen ertesi günü dünyanın spor devleri arasında yer alan Galatasaray ve Fenerbahçe’nin karşı karşıya geleceği süper kupa maçına ev sahipliği yapacağız. Her iki güzide kulübümüzün taraftarını Kayseri’den burunları bile kanamadan göndermek, onlara fair play havasını yaşatmak istiyoruz. Aksine davrananlar hakkında 6222 sayılı Spor’da Şiddetin Önlenmesine Dair kanun uyarınca hapis ve para cezası uygulanacaktır. Her iki kulübümüzün taraftarından temel isteğimiz , bunun bir spor karşılaşma olduğu bilinçinde, mutlu bir gün geçirmek, takımlarını alkışlamak, karşı takım seyircisinin de stada bu amaçla geldiğini düşünmelerini istiyoruz. Kayseri halkından da her iki kulübümüzün taraftarı konusunda ev sahipliği, hoşgörü bekliyoruz. Sporseverin maçını kaçıran patlayıcıları, kesici ve delici aletleri ve hakaret içeren pankartları Kadir Has Stadına getirmelerini istemiyoruz. Bunları yapanlar hem 6222 sayılı kanun, hem de Türk ceza Kanununun ilgili maddeleri uyarınca 3 aydan 2 yıla kadar hapis cezası, para cezası ve spor alanlarına girmelerini uzun süre yasaklayan ceza alacaktır."

Emniyet müdürü Aydın, yurtiçi ve yurt dışından Süper Kupa için Kayseri’ye gelecek sporseverlerin karaborsa ve sahte bilet satanlara itibar etmemelerini, Başta İstanbul, Ankara ve Sivas gibi illerden de gelecek 3 bin 800 kişilik güvenlik görevlilerinin stad çevresinde yoğun önlemler alacaklarını belirterek, "Alkollü olarak gelen sporseverler, gerek stat çevresi gerekse stada girişte alkol muayesinden geçirilecekler" ifdelerini kullandı.

Aydın, maça geleceklere de uyarıda bulunarak, şunları söyledi:
"11 Ağustos 2013 Pazar günü saat 20.30’da Kadir Has Stadyumu’nda Fenerbahçe ile Galatasaray futbol takımları arasında oynanacak olan Süper Kupa müsabakasına stadyum giriş kapılarında yoğun ilgi nedeniyle yaşanabilecek olumsuzları ve mağduriyetleri önlemek için stadyuma seyirci girişi saat 16.00’dan itibaren sağlanacaktır"

Umut Bulut iddialı konuştu