Derbide heyecan sürüyor

Basketbol Ligi play-off çeyrek finalinde ezeli rakipler Galatasaray ile Fenerbahçe üçüncü kez karşı karşıya...

İSTANBUL - Basketbol Ligi play-off çeyrek finalinde ezeli rakipler Galatasaray ile Fenerbahçe üçüncü kez karşı karşıya... Abdi İpekçi Spor Salonu'nda saat 18.30'da başlayacak mücadeleyi TRT 2 naklen yayınlayacak. Karşılaşmayı Memduh Öget-Halil Baldemir hakem ikilisi yönetecek.
Sarı-Kırmızılılar 1-0 önde başladıkları serinin ilk maçını, uzatmada 96-88 kazanarak durumu 2-0'a getirmişti. İkinci maçta çok iyi mücadele sergileyen Sarı-Lacivertliler sahadan 83-66 galip ayrıldı ve durumu 2-1 yaptı. Galatasaray bugünkü maçı kazandığı taktirde tur atlayıp, yarı finalde Efes Pilsen'in rakibi olacak. Aksi durumda ise Fenerbahçe seriyi eşitleyecek.
Galatasaray antrenörü Erman Kunter ikinci maçta yaptıkları hataları tekrar etmeyeceklerini belirterek, "Avantaj hala bizde, bunu iyi kullanıp tur atlamak istiyoruz" dedi. Fenerbahçe antrenörü Murat Özgül ise, "Özellikle ikinci maçta çok iyi bir performans sergiledik. İddiamızı sürdürebilmemiz için bu karşılaşmayı da kazanmak zorundayız. Taraftarımızın desteğiyle bunu başaracağımıza inanıyoruz" diye konuştu. (Spor Servisi)