Derbinin güvenliği 3 bin 600 polise emanet

Fenerbahçe ile Beşiktaş arasında yarın oynanacak olan Fortis Türkiye Kupası yarı final rövanş maçı öncesi dün İl Spor Güvenlik Kurulu Toplantısı yapıldı. İstanbul Valiliği'ndeki toplantıya, Vali Yardımcısı Ergun Güngör...

İSTANBUL - Fenerbahçe ile Beşiktaş arasında yarın oynanacak olan Fortis Türkiye Kupası yarı final rövanş maçı öncesi dün İl Spor Güvenlik Kurulu Toplantısı yapıldı. İstanbul Valiliği'ndeki toplantıya, Vali Yardımcısı Ergun Güngör, Federasyon Genel Sekreter Vekili Metin Kazancıoğlu, Beşiktaş Yönetim Kurulu üyesi Bülent Deriş, Fenerbahçe Asbaşkanı Murat Özaydınlı ile diğer yetkililer katıldı. Vali Yardımcısı Güngör, karşılaşmaya ait bileti olmayanların stat çevresinde oluşturulan dış arama noktasından içeri alınmayacağını söyledi.
Beşiktaş seyircisine, 50 bin 509 kapasitesi olan Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'nda 2 bin 527 kapasiteli Migros tribünündeki bölümün ayrıldığını belirten Güngör "Beşiktaş seyircisine ait biletler Biletix gişelerinden, bir kişiye en fazla iki bilet vermek ve kimlik fotokopisini ibraz etmek kaydıyla satışa sunulacaktır" dedi. Vali yardımcısı, iskelelerde de gerekli önlemlerin alınacağını, Siyah-Beyazlı taraftarların karayoluyla stada gelmesini ve saat 18.30'a kadar da Şükrü Saracoğlu'nda olmalarını tavsiye ettiklerini söyledi.
Güngör, karşılaşmada 3 bin 600 Emniyet görevlisinin görev yapacağını, Fenerbahçe Kulübü'nün de 350 özel güvenlik görevlisini bu maç için görevlendireceğini, ayrıca 95 kameradan da tespit yapılacağını kaydetti. (Spor Servisi)