Derbinin hakemi Selçuk Dereli

Sezonun ilk derbisi Galatasaray-Beşiktaş maçını yönetecek isim belli oldu: Selçuk Dereli. Ankara bölgesi hakemi olan ve halen Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve...

İSTANBUL - Sezonun ilk derbisi Galatasaray-Beşiktaş maçını yönetecek isim belli oldu: Selçuk Dereli. Ankara bölgesi hakemi olan ve halen Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Başkanlığı görevini de yürüten FIFA kokartlı Dereli, kariyerinde altıncı kez bu büyük baskıyı üstlenmeye çalışacak. Tecrübeli düdük ilk kez bir Galatasaray-Beşiktaş derbisi yönetecek.
Dereli, bugüne dek Galatasaray'ın 19, Beşiktaş'ın ise 22 maçında görev aldı. Galatasaray, Dereli'nin yönettiği maçlarda 12 galibiyet, 3 beraberlik ve 4 yenilgi alırken, bu maçlarda 41 gol atıp, 22 gol yedi. Deneyimli hakem, Beşiktaş'ın da 22 maçını yönetirken, Siyah-Beyazlı ekip bu maçların 12'sini kazandı, 5'er maç ise beraberlik ve Beşiktaş'ın yenilgisiyle bitti. Maçlarda Beşiktaş'ın attığı 37 gole, rakipleri 21 golle karşılık verdi. Bu sezon ise üçüncü maçına çıkacak Dereli, Beşiktaş'ın Konya'yı 1-0, Trabzonspor'un da Rizespor'u 5-1 yendiği maçları yönetti. (Spor Servisi)