Derbinin rengi Sarı-Kırmızı

İstanbul ve Ankara'nın ardından Süper Lig'de birden çok temsilcisi barındıran üçüncü kent olan Kayseri'de dün sezonun ikinci derbisi vardı.

KAYSERİ - İstanbul ve Ankara'nın ardından Süper Lig'de birden çok temsilcisi barındıran üçüncü kent olan Kayseri'de dün sezonun ikinci derbisi vardı. İkinci randevudan da, ilkinde olduğu gibi Kayserispor galip ayrıldı. Sarı-Kırmızılılar, galibiyet golüne 74. dakikada Mehmet Topuz'la ulaştı. Karşılaşmanın kayda değer başka anlarına gelince Erciyesspor'un iki golcü ismi Cenk ve Daloviç, 79 ve 84. dakikalarda yan hakemin uyarısı üzerine centilmenlik dışı hareketleri nedeniyle kırmızı kart görerek takımlarını eksik bıraktılar.
Mücadele sonrası görüşlerini açıklayan iki genç teknik adamdan 'kazananı' Ertuğrul Sağlam ilk yarıda iki takımın da pozisyon bulmakta zorlandığını, ikinci yarısında yaptıkları değişikliklerle oyuna ağırlıklarına koyduklarını ve daha çok pozisyon bulduklarını ifade ederken "Amacımız ligde ne kadar üst sıralara çıkabilirsek çıkmak. Bu yolda sadece bize değil, halkın, medyanın, şehrin ileri gelenlerinin ve taraftarın üzerine büyük görevler düşüyor" dedi. Sağlam, Erciyesspor için de "İnşallah ligde kalırlar" temennisinde bulundu.
Erciyesspor Teknik Direktörü Bülent Korkmaz da, maçın ilk yarısında başa baş oyun oynandığını söylerken ikinci yarıdaki oyun tarzı ile Kayserispor'un maçı kazandığını belirtti ve şöyle devam etti: "Bundan sonra önümüze bakacağız. İki oyuncumuzun atılmasının üzüntüsünü yaşıyoruz. Futbolda her sonuç normal. Oyunumuzdan memnunum." (Spor Servisi)
Kayseri-K. Erciyes: 1-0
STAT: Atatürk
HAKEMLER: Uğur Söylemez, Erhan Sönmez, Turan Ökke
KAYSERİ: Ivankov **, Ragıp **, Gökhan **, Toledo **, Tayfun ***, Kemal ***, Aydın ***, Mendez ***, Mehmet Topuz *** (Kamber 90), Eder * (Bülent 46 ***), Özgürcan * (Iglesias 46 *)
KAYSERİ ERCİYES: Orkun *, Daloviç *, Timuçin ** (Die 67 *), Lazarov * (Gökhan 61 *), Mustafa **, Cenk *, M. Eren **, Özgür **, A. Turan **, İlkem * (Ergün 81), İlhan **
GOL: Mehmet Topuz (74)
SARI KARTLAR: Mustafa, Özgür
KIRMIZI KARTLAR: Cenk (79), Daloviç (84)