Derbinin yıldızı Bajramovic

Derbinin yıldızı Bajramovic
Derbinin yıldızı Bajramovic
Beşiktaş Kulübü Basketboldan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Özköse, Galatasaray Liv Hospital karşısında alınan 82-78'lik galibiyeti değerlendirdi.

İSTANBUL - Hakan Özköse, güzel bir atmosferde galibiyete ulaştıklarını belirterek, "Taraftarımızın desteği, yeni transferimiz Bajramovic'in katkısı ve Ahmet Kandemir'in stratejisiyle Galatasaray Liv Hospital'ı yendik" dedi.

Karşılaşmada yeni transfer Kenan Bajramovic'in ilk maçına çıkmasına rağmen etkili olduğunu vurgulayan siyah-beyazlı kulübün yöneticisi, "Yeni transferimiz güzel bir oyun sergiledi. Bajramovic'in katkısıyla ve seyircimizin desteğiyle Galatasaray'ı yenme zevkini yaşadık. Tüm takım müthiş mücadele verdi. Hepsini tek tek kutluyorum" diye konuştu.

Başantrenör Ahmet Kandemir'i de doğru oyun anlayışından dolayı kutlayan Özköse, şunları kaydetti:
"Ahmet Kandemir de stratejisiyle ve doğru kararlarıyla maça katkısını koymuştur. Çok önemli bir galibiyete ulaştık. İddialı konuşmayı sevmiyorum ama bu tür sonuçlara önümüzdeki maçlarda da imza atacağız. Beşiktaş 'ı da hesaba katsınlar. Play-off'larda büyük hedeflere doğru ilerleyeceğimizi göstereceğiz. Taraftarlarımıza da teşekkür ediyoruz. Salonu doldurup bize büyük destek verdiler."

BAJROMOVIC'E ÖVGÜ

Hakan Özköse, Galatasaray Liv Hospital karşısında 25 sayı üreten yeni transfer Kenan Bajramovic'in de görevini başarıyla yerine getirdiğini ifade etti.

Bajramovic'in pota altında skor ihtiyacını karşılayacak bir oyuncu olduğuna dikkati çeken Özköse, "Hem iyi bir şutör hem de ribaundlarda etkili oluyor. Dış şutlarda da skora katkısını veriyor" dedi.

Maçtan hemen sonra kulüp başkanı Fikret Orman'ın kendisini arayıp oyuncuları kutladığını vurgulayan siyah-beyazlı kulübün yöneticisi, "Başkanın tebriklerini de oyunculara ilettim. Başkanımız her zaman takımın yanında ve büyük destek veriyor" diye konuştu.

Hakan Özköse, Galatasaray Liv Hospital galibiyetini taçlandırmaları için Spor Toto Türkiye Kupası'ndaki ilk maçta Anadolu Efes'i yenmeleri gerektiğini sözlerine ekledi.

KANDEMİR: DAHA İYİ YERLERE GELECEĞİMİZİ DÜŞÜNÜYORUM

Beşiktaş İntegral Forex Başantrenörü Ahmet Kandemir ise henüz beklentilerin altında olduklarını ancak daha iyi yerlere geleceklerine inandığını ifade etti.

Kandemir, güçlü rakipleriyle daha önce yaptıkları karşılaşmalarda da iyi mücadele etmelerine rağmen sonuca ulaşamadıklarını vurgulayarak, şunları söyledi:
"Galatasaray Liv Hospital karşılaşması bizim için çok önemliydi. Çok da iyi oynadık. Akıllı mücadele ettik. Kazandığımız için mutluyuz. Daha önümüzde çok maç var. Beklentilerin altındayız. Gerçekten şansız bir sezon geçiriyoruz. Takım tam ritmini bulurken önemli sakatlıklar yaşadık. Arka arkaya galibiyetler alarak bence hak ettiğimiz yere geleceğiz. Bu mücadelede seyircinin desteği çok önemliydi."

Kenan Bajramovic'in gelmesiyle birlikte rotasyonda daha rahat hareket edeceklerini kaydeden tecrübeli çalıştırıcı, "Bajramovic çok üstün performans gösterdi. Takıma alışması için zamana ihtiyacı var. Ancak ilk maçı olmasına rağmen takım anlayışında sıkıntı yaşamadı. Buckman'ın dönüşüyle birlikte çember altındaki rotasyonumuz genişleyecek. Play-off döneminde bu bizim için avantaj sağlayacak. Oyun kurucu Perkins'in tecrübesini ortaya koyması da bizim için önemliydi" diye konuştu.

Spor Toto Türkiye Kupası'nda Anadolu Efes ile 6 Şubat Perşembe günü yapacakları maça değinen Ahmet Kandemir, "Ankara'da çok Beşiktaş taraftarı var. Mutlaka bizim destekleyecekler. Anadolu Efes maçı zor geçecek. Son haftaların formda takımlarından biri. Savunmalarını iyi duruma getirdiler. İyi takımlar kupaya katılıyor ve güzel maçlar olacak" diyerek sözlerini tamamladı. (AA)