Derbiye 3250 güvenlik görevlisi

Derbiye 3250 güvenlik görevlisi
Derbiye 3250 güvenlik görevlisi
İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, gazetecilerin Fenerbahçe-Galatasaray derbisine ilişkin sorularını yanıtladı.

AA - Vali Hüseyin Avni Mutlu, Fenerbahçe ile Galatasaray arasında Pazar günü oynanacak derbi maça ilişkin, centilmenlik vurgusu yaparken, iki takıma da başarı diledi.

'Derbide şansımız yüzde 51'


Maç için alınan güvenlik önlemlerinin sorulması üzerine Vali Mutlu, şu yanıtı verdi:
"Emniyet birimleri, daha önceki derbi maçları da gözönünde bulundurarak, kulüpler ve taraftar temsilcileriyle müşterek tedbirler aldı. Bu tedbirleri en iyi şekilde uygulayacağız. İnşallah derbiye yakışır centilmenlik içerisinde, futbola, spor ruhuna, her iki güzide takımımıza yakışır bir müsabaka arzu ediyoruz. Bu çerçevede 2 bin 200 polis memuru ve bin 50 de özel güvenlikçi planlaması yaptık. Bu kadroyla nitelikli, güvenlikli bir maç izleneceğini düşünüyoruz. Burada en önemli şey; kulüplerimizle birlikte takımlarımıza ve özellikle taraftarlarımıza düşen yaklaşımlardır. Taraftarlarımızın bu konuda hassasiyetlerine her zaman güveniyorum."

Kulüplerin aralarında yaptığı mutabakat sonucu rakip takım taraftarlarının derbi maçlara davet edilmediğini belirten İstanbul Valisi Mutlu, bu kural çerçevesinde tedbirlerin sürdürüleceğini dile getirdi.

Alves'in 'Drogba' iddiası