Derbiye gidiş helikopterle

Fenerbahçe İkinci Başkan Nihat Özdemir, 4 bin taraftarlarının, yönetim ve takımın can güvenliği içinde maça gidip gelmesini istediklerini belirterek, "Derbi maçın kardeşçe ve dostça geçmesini diliyoruz" dedi.

İSTANBUL - Fenerbahçe İkinci Başkan Nihat Özdemir, 4 bin taraftarlarının, yönetim ve takımın can güvenliği içinde maça gidip gelmesini istediklerini belirterek, "Derbi maçın kardeşçe ve dostça geçmesini diliyoruz" dedi. Atatürk Olimpiyat Stadı'na gidişte trafikten dolayı çok büyük problem yaşayacaklarını düşündüklerini ifade eden Özdemir şöyle konuştu: "Bu yüzden stada yönetim kurulu üyelerinin helikopterle gitmesi alternatifi üzerinde duruyoruz. Ancak şu anda kesinleşmiş bir şey yok. Emniyet, takımı o stada nasıl götürecek, ayrı bir koridor mu açacak belli değil. Yarın yapılacak İl Spor Güvenlik Kurulu toplantısından sonra bu konu netlik kazanır."
Öte yandan sezonun ilk derbi maçını yönetmeye Serdar Tatlı ve Bülent Uzun aday olduğu bildirildi. Galatasaray ile Fenerbahçe arasında oynanacak kritik müsabaka için Merkez Hakem Kurulu'nun öncelikle düşündüğü bu iki ismin dışında Ali Aydın'ın adının sürpriz olarak geçtiği bildirildi. Son haftalardaki hakem hataları nedeniyle derbi maçı için ince eleyip sık dokumak zorunda kalan MHK'nin, Kuddusi Müftüoğlu, Selçuk Dereli, Mustafa Çulcu, Muhittin Boşat ve İsmet Arzuman'dan birisine görev vermesinin çok düşük bir ihtimal olduğu kaydedilirken objektifliğiyle dikkat çeken Serdar Tatlı'nın yanı sıra bu sezon eleştiri almayan Bülent Uzun'un isimlerinin ön plana çıktığı vurgulandı. (Spor Servisi)