Derbiye Van Persie damgası

Derbiye Van Persie damgası
Derbiye Van Persie damgası
Maç öncesi kendisine el uzatan Vitor Pereira'ya soğuk bir şekilde karşılık veren Robin van Persie, oyuna girdikten 4 dakika sonra gol atmayı başardı, bir topu ise direkten döndü.

Ezeli rakipler Beşiktaş ile Fenerbahçe arasında oynanan derbiye damgasını vuran isimlerden biri de Robin van Persie oldu. Kadrolar açıklandığında Hollandalı yıldızın yedek kulübesinde olduğunu görenler şaşırırken, maç öncesi ilginç bir an yaşandı.

Pereira: Hakemin aktör olmasını istemiyorum

Fanatik'in haberine göre; teknik patron Vitor Pereira, sahaya çıktıktan sonra kulübedeki oyuncuların elini tek tek sıkarken, sıra Persie'ye geldiğinde, tecrübeli futbolcu bir an için duraksadı ve somurtarak, biraz da zoraki yapıyormuş gibi elini uzattı.

Bu kare, Fenerbahçeli taraftarları tedirgin ederken, Pereira öğrencisini 61. dakikada Fernandao'nun yerine sahaya sürdü. Tecrübeli futbolcu, oyuna girdikten sadece 4 dakika sonra gol atarak, Fenerbahçe adına skora dengeyi getiren isim oldu.

MAÇIN KIRILMA ANI

Van Persie'nin 80. dakikada kaçırdığı pozisyon ise kırılma anlarından biriydi. Ceza sahasına sağ çaprazdan giren Hollandalı'nın vuruşu direkten döndü, yine Persie'ye çarpan top bu kez dışarı çıktı ve Fenerbahçe için çok önemli bir fırsat kaçmış oldu.

Alişan'dan Fernandao'ya küfür!