'Derdimizi Türkçe bile anlatamıyoruz'

TSYD'nin düzenlediği '44. Yıl Sporun Zirvesi' semineri dün tamamlandı. Seminerin en ilgi çekici sunumlarından birini Antalyaspor'un sansasyonel teknik direktörü Yılmaz Vural yaptı.

ANTALYA - TSYD'nin düzenlediği '44. Yıl Sporun Zirvesi' semineri dün tamamlandı. Seminerin en ilgi çekici sunumlarından birini Antalyaspor'un sansasyonel teknik direktörü Yılmaz Vural yaptı. 'Müsabaka döneminde bir takımın gelecek maça hazırlanması' konulu oturumun konuğu olan Vural, ilk yarıdaki Beşiktaş maçının bir haftalık hazırlık periyodunu görüntüler yardımıyla gazetecilere anlattı. Vural, oyuncularına "Şampiyonluğa oynayacağız" dediğinde kendisine güldüklerini vurgulayarak şunları söyledi: "Bana 'Türkiye'de futbol oynayarak şampiyon olunmuyor' dediler. Onlara sahaya 22 futbolcu ve üç hakemden başka kimsenin giremeyeceğini anlattım. Korku insanın beyninde yarattığı öcüdür. Bu psikolojiyi aşmamız şart." Vural'ın daha sonra sahada yapılan taktik uygulama sırasında futbolculara seslendikten sonra yanındakilere "Türkiye'ye yabancı teknik direktör getirmeyin. Ben Türkçe anlatamıyorum, onlar nasıl anlatacak?" biçimindeki sözleri dikkat çekti.
Türker Arslan: Kimler aradı bir bilseniz
Seminerin son gününün konuklarından biri de Tahkim Kurulu Başkanı Türker Arslan'dı. Arslan, "Verdiğimiz kararlarda tarafların memnun olması ya da memnun olmaması çok normal. 13 yıldır bu görevin içindeyim. Bana hiç telefon gelmedi mi? Rica gelmedi mi? Gelmez olur mu...Gece yarıları bana kimlerin telefon ettiğini söylesem şaşarsınız" dedi. (Spor Servisi)