Dernekler Daum'a soğuk

Fenerbahçe'nin teknik direktör adayları arasında yer alan Christoph Daum'a, Sarı-Lacivertli camia sıcak bakmıyor. Fenerbahçeli derneklerin başkan ve yöneticileri, kokain kullandığı gerekçesiyle yargılanan çalıştırıcının, adaylar arasında yer almasına tepki gösterdi.
Haber: YUSUF DURSUN / Arşivi

İSTANBUL - Fenerbahçe'nin teknik direktör adayları arasında yer alan Christoph Daum'a, Sarı-Lacivertli camia sıcak bakmıyor. Fenerbahçeli derneklerin başkan ve yöneticileri, kokain kullandığı gerekçesiyle yargılanan çalıştırıcının, adaylar arasında yer almasına tepki gösterdi. Dernek yöneticileri, Başkan Aziz Yıldırım'ın, kokain davasından yargılandığı dönemde Daum hakkında söylediği bazı sözlerden sonra, Alman hocayı Fenerbahçe'ye getirme çabalarını da eleştirdi. Kadıköy Grubu Başkanı Kazım Bayülken, Sarı-Lacivertli kulübün huzurlu bir ortama ihtiyacı olduğunu, bu nedenle Daum'un yanlış bir seçim olacağını ileri sürerek, "Fenerbahçe'nin fırtınaya değil, sakinliğe ihtiyacı var. Daum da bir fırtına, Allah sonumuzu hayır etsin" dedi.
Fenerbahçeliler Birleşik Grup Derneği Sözcüsü Ali Gürel, Sarı-Lacivertli takımın en ufak başarısızlığında Daum'un kokain dosyalarının yeniden açılacağını ve bu durumun huzursuzluk ortamı yaratacağını söyledi. Fenerbahçe 2000 Derneği Başkanı Şevket Yılmaz ise takımın başına tartışılmayacak bir ismin teknik direktör olarak getirilmesinin daha doğru olacağını belirterek, "Daum'un yerine Trapattoni veya Capello'yu getirebilselerdi kimse tartışamazdı" dedi. 1907 Fenerbahçe Derneği Başkanı Necdet Ersoy yönetim kurulunun tutarlı davranmak zorunda olduğunu vurgulayarak, "Başkanın geçmişte hakkında yazılı beyanat verdiği Daum'un, takımın başına getirileceğine inanmıyorum" dedi. Daum konusunda ılımlı konuşan Altyapı Derneği Başkanı Davut Dişli ise, Daum'un gündeme gelmesinden bu yana tartışılmasının tek sorumlusunun başkan Yıldırım ve yönetim kurulu olduğunu söyledi.
Öte yandan Fenerbahçeli taraftarlar, Yıldırım döneminde görev yapan teknik direktörler arasında en başarılı olarak Alman çalıştırıcı Joachim Löw'ü seçti. Bir internet sitesindeki ankete katılan taraftarlar, Löw'e yüzde 41 oranında oy verirken Mustafa Denizli'ye yüzde 28 oy çıktı. Üçüncü sırayı ise Rıdvan Dilmen aldı.