Derrick Rose yine sakatlandı

Derrick Rose yine sakatlandı
Derrick Rose yine sakatlandı
Chicago Bulls, 16 ay parkeden uzak kalmasına neden sol dizindeki sakatlığın ardından sahalara dönen Rose, bu kez sağ dizinden sakatlık geçirdi.

ANKARA (AA) - NBA'in internet sitesinde yer alan açıklamaya göre, Doğu Konferansı takımlarından Chicago Bulls'un, 23 Kasım'da Portland Trail Blazers'e karşı oynadığı maçın 3. çeyreğinde sağ dizinden sakatlanarak oyunu terk eden Derrick Rose'un durumu belli oldu. Tetkikler sonucunda 25 yaşındaki oyuncunun sağ dizinde menisküs yırtığı tespit edildi. Pazartesi günü ameliyat olacağı bilgisi verilen Rose'un dönüş tarihinin ise belirsiz olduğu açıklandı.

2011'de normal sezonun en değerli oyuncusu (MVP) seçilen all-star oyun kurucu Rose, sol ön çapraz bağlarının koptuğu 29 Nisan 2012'den beri ilk kez bu yılın ekim ayının başındaki sezon öncesi maçlarında sahaya çıkmıştı.

2009'da "yılın çaylağı" ve takip eden yıllarda üst üste 3 kez "all-star" seçilen Rose, diz ardı kirişindeki rahatsızlık nedeniyle bir maç kaçırmış ancak sağlıklı bir görüntü çizdiği son iki maçında Denver Nuggets'a karşı 19 ve Portland Trail Blazers'e karşı 20 sayı kaydetmişti.

GRIZZLIES PİVOTU GASOL DA SAKATLANDI

Rose gibi 23 Kasım'da oynanan maçlarda sakatlanan bir diğer isim de Batı Konferansı takımlarından Memphis Grizzlies'in İspanyol pivotu Marc Gasol oldu. Grizzlies'in, sahasında San Antonio Spurs'e 102-86 mağlup olduğu karşılaşmada sol dizi burkulan Gasol'ün, ameliyat olmasını gerektiren bir durum bulunmasa da şimdilik süresiz kadro dışı bırakıldı.

Sezonda 16 sayı, 7,1 ribaunt ve 4,3 asist ortalamalarıyla oynayan geçen yılın "en iyi savunma oyuncusu" Gasol, üç istatistikte de takımının ikinci sırasında bulunuyor.