Derrick Rose'un bu sezon umudu var

Derrick Rose'un bu sezon umudu var
Derrick Rose'un bu sezon umudu var
NBA takımlarından Chicago Bulls'un sağ dizinden ameliyat edilen All-Star oyun kurucusu Derrick Rose, beklenenin aksine sezon bitmeden sahalara dönebileceğini açıkladı.

ANKARA - Milwaukee Bucks'a karşı oynadığı 24 Şubat'taki maçtan bu yana forma giyemeyen Derrick Rose, NBA'in internet sitesinde yer alan açıklamasında, kesin bir tarih veremese de bu sezon oynayabileceğini belirterek, "Kendimi ne zaman iyi hissedersem o zaman dönmeyi planlıyorum" ifadesini kullandı.

Sağ dizindeki menisküs yırtığı yüzünden 28 Şubat'ta ameliyat edilen 26 yaşındaki oyuncunun kulübü Chicago Bulls, 3 kez All-Star seçilen basketbolcunun tahminen normal sezonun bitimine kadar forma giyemeyeceğini bildirmişti.

Bu sezon çıktığı 46 maçta yüzde 40,7 isabetle 18,4 sayı ve 5 asist ortalamasını yakalayan Rose, 29 Nisan 2012'de sol ön çapraz bağlarının kopmasından dolayı 2012-13 sezonunu kaçırmış, sonraki yıl da 10 maçta oynadıktan sonra 23 Kasım 2013'te sağ dizinde meydana gelen menisküs yırtığı yüzünden sezonu kapatmıştı.