Detroit 12 yıl sonra finalde

NBA'de, play-off Doğu yarı finalinde Detroit Pistons, Philadelphia Sixers'ı uzatmada 93-89 yenerek, seride durumu 4-2 yaptı ve finale yükseldi.

PHILADELPHIA - NBA'de, play-off Doğu yarı finalinde Detroit Pistons, Philadelphia Sixers'ı uzatmada 93-89 yenerek, seride durumu 4-2 yaptı ve finale yükseldi. 1991 yılından bu yana ilk kez konferans finaline kalan Pistons'da, 23 dakika oynama şansı bulan Mehmet Okur, sayı üretemedi, 6 ribaunt aldı, 1 asist yaptı ve 2 top çaldı. Okur, kullandığı 5 şutta da isabet bulamadı. Detroit'in skoreri Chauncey Billups, 9'u uzatmada olmak üzere 28 sayı kaydederken, takımının galibiyetinde büyük rol oynadı. Yarı finaldeki üç maçta ayak bileğindeki sakatlık nedeniyle oynayamayan Billups,
uzatmanın bitimine 15.2 saniye kala attığı üçlükle takımını 92-89 öne geçirdi ve Philadelphia seyircisinin umutlarını yerle bir etti.
Iverson'dan 38 sayı
Sixers'da oyunun başında kullandığı ilk şutta isabet bulan Allen Iverson, 38 sayıyla gecenin en skorer ismi olurken, Kenny Thomas da 14 ribaunt ve 12 sayıyla oynadı ama bu performans, 2001 yılında Doğu'nun birincisi olan Philadelphia'nın elenmesine engel olamadı. Bu gece başlayacak Doğu finalinde Detroit ile New Jersey karşı karşıya gelecek ve saat 20.30'daki ilk maç NTV'den naklen yayınlanacak. (Spor Servisi)