'Dev Adamlar' büyük düşünüyor

İsveç'te 5-14 Eylül tarihlerinde düzenlenecek Avrupa Erkekler Basketbol Şampiyonası finalleri hazırlıkları için bugün kampa girecek Milli Takım'ın iki devi Mehmet Okur ve Hüseyin Beşok, iddialı konuştu.

İSTANBUL - İsveç'te 5-14 Eylül tarihlerinde düzenlenecek Avrupa Erkekler Basketbol Şampiyonası finalleri hazırlıkları için bugün kampa girecek Milli Takım'ın iki devi Mehmet Okur ve Hüseyin Beşok, iddialı konuştu.
Sezonu NBA takımlarından Detroit Pistons'da 'çaylak' oyuncu olarak geçiren ve gösterdiği performansla da beğeni toplayan Mehmet Okur, milli takımın bugün resmen toplanacak olmasına rağmen, oyunculardan bir çoğunun zaten çalışmalara başladığını söyledi. Şampiyon olacak kapasiteye sahip olduklarını belirten Mehmet, "Ama her maçı ayrı düşünmemiz gerek. Dünya Şampiyonası'nda elde ettiğimiz dokuzunculuk küçümsenmemeli. Oraya yeterince tecrübeli bir takım olarak gitmedik. Daha iyisini yapabileceğimizi biliyoruz. Hatalarımız ve eksiklerimizin farkındayız. Hedefimiz final" diye konuştu.
Hüseyin Beşok ise Avrupa Şampiyonası'na büyük hedeflerle gideceklerini ve kendilerinden beklenenlerin bu ölçüde büyük olduğunu bildiklerini belirterek şöyle konuştu: "Kaliteli ve güçlü bir kadroya sahibiz. Tabii ki yine madalya düşünüyoruz. Şimdi herkes bizim gücümüzü biliyor. En önemlisi ise biz gücümüzün farkındayız. İsveç'e kesinlikle şampiyon olmak için gideceğiz. (Spor Servisi)