Dev derbi öncesi arbede!

Dev derbi öncesi arbede!
Dev derbi öncesi arbede!
Manisa 19 Mayıs Stadı'nda bu akşam oynanacak TFF Süper Kupa öncesi Fenerbahçe ve Galatasaray taraftarları arasında zaman zaman gerginlikler yaşandı.

Sabahın erken saatlerinden itibaren Türkiye 'nin çeşitli şehirlerinden Manisa'ya gelmeye başlayan taraftarlar, şehir merkezinde gruplar halinde dolaşırken birbirleriyle karşılaştıkları noktalarda tansiyon yükseldi.

Soma için 1.5 milyon TL bağış


Manisa Fatih Parkı'nda karşı karşıya gelen Galatasaray ve Fenerbahçe taraftarları arasında karşılıklı laf atma yüzünden kısa süreli bir arbede yaşandı. Arbede sırasında Fenerbahçeli bir taraftar, Galatasaray taraftarı olduğu iddia edilen bir grup tarafından yaralandı. Olay sonrası Fatih Parkı'na çok sayıda çevik kuvvet ekibi sevk edilirken, Galatasaraylı taraftarlar kaçarak parktan uzaklaştı. Yaralanan Fenerbahçeli taraftarın durumunun iyi olduğu bildirildi.

Manisa İl Emniyet Müdürlüğü ile çevre illerden gelen takviye çevik kuvvet ekipleri, şehir merkezinde özellikle park ve bahçelerde iki taraftarın birbiriyle karşılaşmaması için büyük özen gösterdi. Mehmed Hakkı ÖZBAYIR (DHA)

Mancini'den Galatasaray tweeti