Devler, Anzaklar'dan rövanşı aldı

İspanya'da yapılacak Avrupa Erkekler Basketbol Şampiyonası hazırlıkları çerçevesinde dün akşam Avustralya ile tekrar karşılaşan Milli Takım, sahadan 85-63 üstün ayrılarak, önceki gün yenildiği rakibinden rövanşı aldı.

İSTANBUL - İspanya'da yapılacak Avrupa Erkekler Basketbol Şampiyonası hazırlıkları çerçevesinde dün akşam Avustralya ile tekrar karşılaşan Milli Takım, sahadan 85-63 üstün ayrılarak, önceki gün yenildiği rakibinden rövanşı aldı. 4 bin kişinin izlediği Abdi İpekçi'deki mücadelede Ender ve Oğuz'un skorer oyunuyla ilk çeyreği 25-13 önde geçen '12 Dev Adam', ikinci periyotta da Avustralyalı Saville'nin art arda gelen üçlüklerine İbrahim ve Oğuz'un sayılarıyla cevap verdi. Ardından Engin ve Hidayet'in attığı sayılarla farkı açan milliler, ilk yarıyı 48-31 önde kapattı.
Avustralyalıların hatalı paslarıyla daha çok topla buluşma imkânı bulan Ay-Yıldızlılar, dış atışlarla etkili olduğu üçüncü periyodu 65-45 önde bitirdi. Sayı üretmekte zorlanan rakibi karşısında son periyotta da etkili olan milliler, son iki dakikaya 32 sayı farkla, 85-53 önde girdi ve maçtan da 85-63 galip ayrıldı. Millilerde Serkan 16 sayı üreterek maçın en skorer ismi oldu.
Öte yandan Basketbol Milli Takımı'nda aday kadro 18'den 15'e indirildi. Basketbol Federasyonu'ndan yapılan açıklamada, Fatih Solak, Ömer Onan ve Tutku Açık'ın kadrodan çıkarıldığı belirtildi. (Spor Servisi)