Devler Ligi'nin yeni oyuncuları

Devler Ligi'nin yeni oyuncuları
Devler Ligi'nin yeni oyuncuları
UEFA, Şampiyonlar Ligi'nde son 16 arasına kalan takımların listesinde yer alan yeni oyuncuları açıkladı.

ANKARA - UEFA'nın internet sitesinde yer alan haberde, ara transfer döneminde kulüp değiştirerek Şampiyonlar Ligi'nde mücadele etme hakkını eden oyuncular arasında Galatasaray 'ın yenileri Brezilyalı Alex Telles, Boşnak İzet Hajrovic ve Arjantinli Guillermo Burdisso'ya da yer verildi.

Yönetmelikler gereği üç yeni futbolcunun dahil edilebildiği ve maksimum 25 kişinin adının yer alabildiği listede, Galatasaray'ın kiralık olarak gönderdiği Portekizli Bruma, Faslı Nordin Amrabat, Kamerunlu Dany Nounkeu, Engin Baytar ile sözleşmesi feshedilen İspanyol Albert Riera'nın adları ise Şampiyonlar Ligi listesinden çıkarıldı.

UEFA, Şampiyonlar Ligi'nde forma giyecek diğer önemli yeni futbolcular arasında Newcastle United'tan Paris Saint-Germain'e 25 milyon euro karşılığında transfer edilen Fransız Yohan Cabaye, Spartak Moskova'dan 750 bin euro bonsevis bedeliyle Arsenal'e geçen İsveçli Kim Kallström ve Chelsea'den Milan'a bedelsiz gelen Ganalı Micheal Essien bulunuyor.

Atletico Madrid'in ara transferin son günlerinde kadrosuna kattığı Brezilyalı orta saha oyuncusu Diego ile uzun bir sakatlık döneminin ardından yeniden yeşil sahalara dönen Manchester Unitedlı Darren Fletcher da teknik direktörler tarafından takımlarının Şampiyonlar Ligi listesine dahil edilen oyuncular arasında yer alıyor. (AA)