Devler ya tamam ya devam diyecek

İspanya'da düzenlenen Avrupa Basketbol Şampiyonası'nda ikinci tura kötü bir başlangıç yapan ve Slovenya'ya 66-51 yenilen Milli Takım, bugün 'ya tamam, ya devam' maçına çıkacak. Rakip ise 12 Dev Adam'ın 50 yıldır hiçbir resmi maçta yenemediği İtalya.

MADRİD - İspanya'da düzenlenen Avrupa Basketbol Şampiyonası'nda ikinci tura kötü bir başlangıç yapan ve Slovenya'ya 66-51 yenilen Milli Takım, bugün 'ya tamam, ya devam' maçına çıkacak. Rakip ise 12 Dev Adam'ın 50 yıldır hiçbir resmi maçta yenemediği İtalya. Madrid Arena Spor Salonu'ndaki maç 17.30'da başlayacak ve NTV'den naklen yayımlanacak. Her iki takım da ilk gruplarından birer galibiyetle üst tura çıkarken, oynadıkları ilk maçları kaybettiler. Gerek Türkiye gerekse İtalya altı takımın bulunduğu üst turda ilk dörde girip çeyrek finale yükselmek için kalan iki maçını kazanıp, Almanya'nın her iki maçını da kaybetmesini bekleyecek.
İtalya'yla bugün 51. kez karşı karşıya gelecek olan Ay-Yıldızlılar, geride kalan 50 maçta 7 galibiyet elde edebildi. 28 resmi maçta ise Milli Takım'ın galibiyet sayısı bir.
Demirel: Her şey değişebilir
Milli Takım'da antrenör Bogdan Tanjeviç, "Eğer umudun yoksa onurun için oynarsın" dedi. Karadağlı çalıştırıcı, "Durumumuz çok açık, bunu söylemeye gerek yok. Umudun yoksa onurun için mücadele edersin" değerlendirmesinde bulunarak, "Şu anda köşeye sıkışmış durumdayız. Ancak İtalya da aynı durumda" diye konuştu.
Basketbol Federasyonu Başkanı Turgay Demirel de, "Alışık olmadığımız çok düşük sayı yüzdeleriyle oynuyoruz. Hiçbir turnuvada bu kadar düşük sayı yüzdeleriyle oynamadık. Sanki çemberin üzerine bir ağ örülmüş" dedi. Demirel, "Turnuvadan başarısız ayrılırsak Tanjeviç'in geleceği tehlikeye girer mi?" sorusuna ise "Her şey değişebilir. Varsayımlara göre bir şey bilemeyiz. Sonuçta elde edeceğimiz dereceye göre değerlendirmemizi yapacağız" cevabını verdi.
Milli Takım'ın bulunduğu F Grubu'nda bugün 20.00'de Litvanya-Fransa, 22.30'da ise Almanya-Slovenya maçları oynanacak. Dün E Grubu'nda alınan sonuçlar ise şöyle: Portekiz-İsrail: 94-85, Yunanistan-Hırvatistan: 81-78. (Spor Servisi)