'Dev'ler yine biraz gergin

Avrupa Şampiyonası öncesi 12 Dev Adam'da yine olası bir huzursuzluğun sinyalleri veriliyor.

İSTANBUL - Avrupa Şampiyonası öncesi 12 Dev Adam'da yine olası bir huzursuzluğun sinyalleri veriliyor. Bir önceki Avrupa Şampiyonası'nda özellikle NBA'de oynayan oyuncularla diğerleri arasında baş gösteren huzursuzluğun bu şampiyonada yaşanmasından korkulurken yapılan açıklamalar gerginliği azaltmak şöyle dursun, ateşe benzin döküyor.
Takımın oyun kurucularından Serkan Erdoğan dünkü antrenman sonrası iki yıl sonra milli takıma dönen Mehmet Okur ve Hidayet Türkoğlu'yla ilgili soru sorulurken 'NBA yıldızları' ifadesinin kullanılması üzerine şunları söyledi: "Bu yıldız kavramından onlar da (Mehmet ve Hidayet) pek hoşlanmıyorlar, biz de hoşlanmıyoruz. Hidayet ve Mehmet de bizim gibi iyi birer oyuncu. Milli takımda kimse kimsenin üzerinde değil. Zaten bu havayı yakalarsak başarılı oluruz. Biz bunun için uğraşıyoruz ve herkesin de buna dikkat etmesi lazım."
'Takımım final hedefler'
Serkan Erdoğan bu açıklamaları yaparken Hidayet Türkoğlu oldukça iddialı konuştu. "Benim oynadığım takım her zaman finali hedefler" diyen Hidayet, "Benim için milli forma hep farklı olmuştur. Kulüp takımlarına benzemez. Yeniden bu heyecanı duyacak olmaktan dolayı çok mutluyum" dedi.
Mehmet Okur ve kendisinin takıma katılmalarıyla Avrupa Şampiyonası finallerinde takımdan beklentilerin en üst seviyeye çıktığının farkında olduklarını anlatan milli oyuncu, "Yıllardır yaptığım gibi kendimi en iyi şekilde hazırlayıp, yapabileceğimin en iyisini yapıp, takımıma faydalı olmak istiyorum. Geçen sene Dünya Şampiyonası'nda başarılı bir dönem geçiren arkadaşlarımız ve bizim de katılımımızla iyi bir hava yakalamayı ümit ediyoruz. İnşallah beklenen başarıyı elde edeceğiz" diye konuştu.
Hidayet Türkoğlu, Avrupa Şampiyonası'ndaki hedefleriyle ilgili ise "Ben hep söylüyorum, benim bulunduğum takım her zaman finali hedefler. Bu motivasyonu arkadaşlarıma sağlamaya çalışacağım. Bu havayı yakalarsak, şampiyon olmamak elde değil" ifadelerini kullandı. (Spor Servisi)