Devlere liderlik dersi

Avrupa Şampiyonası için hazırlıklarını sürdüren Basketbol Milli Takımımızın İtalya kampında, yorucu çalışmalara bir gün ara verildi. Kampa geç katılan kaptan İbrahim Kutluay ise dün sabah kondisyoner Yüksel Tezel ile birlikte özel çalıştı.
Haber: İSMET BADEM / Arşivi

CHIESA - Avrupa Şampiyonası için hazırlıklarını sürdüren Basketbol Milli Takımımızın İtalya kampında, yorucu çalışmalara bir gün ara verildi. Kampa geç katılan kaptan İbrahim Kutluay ise dün sabah kondisyoner Yüksel Tezel ile birlikte özel çalıştı. İki saatlik çalışmada adeta turşusu çıkan İbrahim, öğleden sonrayı odasında dinlenerek geçirdi.
Kampta antrenmanların dışında kalan saatlerde oyuncularla biraraya gelen mentor Ayşin Altay, onlara toplu terapi uyguluyor. Oyuncuların çok istifade ettiği çalışmalarda, Altay'ın liderlik hakkında ilginç bir görüşü var: "Basketbol sahasında liderlik, prenslik, imparatorluk, krallık eğildir. Esas olan, bir oyuncunun idmanda, maçta ben takımım için ne yapabilirim diye sorması ve kendini hazırlamasıdır. İşte o zaman hiçbir sorun kalmaz."
Milli Takım kampında en çok konuşulan konu, Harun Erdenay'ın Ülker'i bırakarak İTÜ ile anlaşması var. Oyuncuların birçoğu, Harun'un Ülker'in cazip teklifine karşın ayrılmasını eleştirirken, İbrahim Kutluay çok sevdiği Harun'un ayrılmasına üzüldüğünü belirtti. Ancak bu yıl Aras Kargo'nun sponsorluğunda mücadele verecek olan İTÜ'nün, Harun'un yanına iyi oyuncular katıp, eski güzel günlere dönmek yolunda adımlar atacağını savunan oyuncular da var. (Spor Servisi)