Devlerin Beckham pokeri

Futbol dünyası, David Beckham'ın transferini tartışmakla meşgul.

LONDRA - Futbol dünyası, David Beckham'ın transferini tartışmakla meşgul.
İngiliz yıldızın önümüzdeki sezon yıllardır oynamakta olduğu Manchester United'dan ayrılacağına kesin gözüyle bakılıyor ama yeni formasının hangi renkleri taşıyacağı henüz belli değil.
Barcelona'da pazar günü yapılacak başkanlık seçimlerinin en güçlü adaylarından Joan Laporta, Manchester United yönetimiyle pazarlığa oturdu ve Beckham'ın bonservisi için 50 milyon dolara anlaştı. Laporta, kendisine seçimi kazandıracağını düşündüğü bu hamleyi yaparken, Beckham'ın Barcelona kentinde yaşamak istemeyeceğini hiç hesaba katmamıştı anlaşılan... İki kulübün anlaştığını bildiren resmi açıklamanın hemen ardından, Beckham'ı temsil eden menajerlik şirketi, ünlü yıldızın kesinlikle Barcelona'ya gitmek istemediğini, üstelik de seçimlerde bir koz gibi 'kullanılmaktan' son derece rahatsız olduğunu bildiren bir bülten geçti ajanslara... Bu çıkışta, Beckham'ın eşi, eski 'Spice Girl' Victoria'nın Madrid'i daha çok sevmesinin rolü olduğu sanılıyor. Bir diğer faktör de Barcelona'nın gelecek yıl Şampiyonlar Ligi'nde yer alamayacak olması...
Real Madrid devrede
Beckham'ın çıkışıyla Laporta ve Barcelona kanadı güç duruma düşerken, bu transferde Real Madrid'in baştan beri devrede olduğu iddiaları yoğunlaştı. Bir başka iddia da, Beckham'ın şımarıklıklarından ve adının kulübün önüne geçmesinden rahatsız olan Manchester menajeri Sir Alex Ferguson'un, bu oyuncuyu satıp, kazandığı parayla Real'in transfer listesinde yer alan Ronaldinho'yu renklerine bağlamak istemesiydi.
Bu durumda, ortaya çıkan tabloyu şöyle özetleyebiliriz: Manchester United, Beckham'dan kurtulup, yerine Ronaldinho'yu almak istiyor. Real Madrid'in de asıl hedefi Ronaldinho ama ezeli rakibi Barcelona'nın elinden Beckham'ı kapma fikri de cazip geliyor 'Kral'ın takımına... Beckham, İspanya bileti almaya hazır ama gönlü Barça'da değil, Madrid'de. Bütün bunlar nereye varacak bilinmez ama iki oyuncunun transferinde 100 milyon dolar civarında para döneceği ve Avrupa futbolunda dengelerin değişeceği kesin. Bu arada Real'in bir yığın defansif sorunu varken, yine hücuma yönelik yıldızların peşinde olması da öykünün bir başka ilginç yanı. (Spor Servisi)