Devlerin rakibi bu kez daha güçlü

Önceki gün Avusturya'yı 88-77 mağlup eden 12 Dev Adam, Avrupa Şampiyonası hazırlıkları kapsamında bu kez İtalya'yla kapışıyor.

BORMIO - Önceki gün Avusturya'yı 88-77 mağlup eden 12 Dev Adam, Avrupa Şampiyonası hazırlıkları kapsamında bu kez İtalya'yla kapışıyor. Türkiye'nin ilk ciddi sınavı 21.30'da başlayacak ve Skyturk'ten naklen yayımlanacak. Ayak bileğindeki sakatlığı devam eden Mehmet Okur bu maçta da forma giyemeyecek. Milli Takım doktoru Adnan Bağrıaçık, 'Memo'yu yarından itibaren takımla beraber idmana çıkarmaya çalışacaklarını ifade etti.
Devler, dünü çift idmanla geçirdi. Avusturya maçı geç saatlerde bitmesine rağmen Bogdan Tanjeviç, yorgunluğa rağmen takıma sabah ağır bir antrenman yaptırdı. Koşu, engel çalışması ve ağırlık toplarıyla yapılan antrenman, şut çalışmasıyla sona erdi. Akşam ise bu kez yine iki saate yakın bir teknik ve taktik çalışması uygulandı. Sakat olan Mehmet Okur dışında tüm oyuncular çalışmaya katıldı.
Yıldız Milliler finale çıkamadı
Yunanistan'ın ev sahipliği yaptığı 21. Avrupa Yıldız Erkekler Basketbol Şampiyonası'nda Türkiye, finale yükselemedi. Yarı finalde İspanya karşısına çıkan Ay-Yıldızlı ekip karşılaşmadan 81-75 mağlup ayrıldı ve altın madalya şansını kaçırdı. (Spor Servisi)