Devre arası koltuk ve taşlar havada uçuştu

Hüseyin Avni Aker Stadı'nın tribünlerinde 20 bini aşkın Bordo-Mavili taraftar yer alırken, yaklaşık 100 kişilik Beşiktaşlı taraftar grubu da kendilerine ayrılan bölümde takımına destek verdi.

  • Hüseyin Avni Aker Stadı'nın tribünlerinde 20 bini aşkın Bordo-Mavili taraftar yer alırken, yaklaşık 100 kişilik Beşiktaşlı taraftar grubu da kendilerine ayrılan bölümde takımına destek verdi.
  • Trabzonspor Taraftarlar Derneği, maraton tribününün üst bölümünde Trabzonspor'un altı kez şampiyonluk kazanan kadrolarının posterlerini astı. Bordo-Mavili taraftarlar dernekleri ayrıca maç öncesi 2 bin adet Trabzonspor ve 3 bin adet Türk Bayrağı posteri dağıttı. Atatürk resminin de bulunduğu Türk Bayrağı posterinin alt kısmında ise "Biz Trabzonluyuz, Biz Türk'üz, Hepimiz Mustafa Kemal'iz" yazısı dikkati çekti.
  • Trabzonspor taraftarları stada, "Cihan padişahı Kanuni Sultan Süleyman'ın ağabeyi, Beşiktaş'ın velisi, hoşgörü abidesi Yahya Efendi'nin vatanı Trabzon'a hoşgeldiniz" yazılı pankart ve büyük bir bordo-mavi bayrak astılar.
  • Bayındırlık ve İskân Bakanı Faruk Nafiz Özak, Futbol Federasyonu Başkanvekili Affan Keçeci, Trabzonspor Kulübü Başkanı Nuri Albayrak da karşılaşmayı izleyenler arasında yer aldı.
  • Karşılaşmanın devre arasında iki takım taraftarları arasında gerginlik yaşanırken, taraflar birbirlerine taş ve stat koltuklarını fırlattılar. Kavga esnasında Beşiktaşlı taraftarların taşlardan korunmak için koltukları başlarına siper ettikleri görüldü.
  • PAF takımlar arasında oynanan karşılaşma 2-2'lik beraberlikle sona erdi.