Di Napoli'de pürüz çıktı

Beşiktaş'ın sürpriz bir şekilde anlaştığı İtalyan oyuncu Di Napoli Arturo'nun bonservisinde pürüz çıktı. İtalya İkinci Lig takımlarından Palermo'dan alınan 29 yaşındaki forvet oyuncusunun bonservisinin Giunti ile aynı şirkette olduğu ortaya çıktı.
Haber: ORHAN YILDIRIM / Arşivi

ZÜRİH - Beşiktaş'ın sürpriz bir şekilde anlaştığı İtalyan oyuncu Di Napoli Arturo'nun bonservisinde pürüz çıktı. İtalya İkinci Lig takımlarından Palermo'dan alınan 29 yaşındaki forvet oyuncusunun bonservisinin Giunti ile aynı şirkette olduğu ortaya çıktı. İtalyan şirket, bu futbolcunun transferi için Beşiktaş'tan yüzde 30 pay istemesi sorun yarattı. Siyah-Beyazlılar şirkete Napoli'yi kiralama ya da payı yüzde 10'a düşürme teklifi yaptı. Teknik direktör Mircea Lucescu İtalyan oyuncuyu yakından tanıdığını belirterek, "Uyumlu, yetenekli ve istikrarlı bir futbolcu. Aslında Birinci Lig'de oynayacak düzeyde. Ancak Palermo başkanı Napoli'ye büyük rakamlar ödeyerek kadroya dahil etmiş. Kendisi takımda çok iş yapar" derken, yönetici Kıvanç Oktay ise, "Lucescu'nun tavsiyesi üzerine kampa dahil ettiğimiz Di Napoli için pazarlıklar sürüyor" diye konuştu.
Ramazan da tamam
Yönetim, Altay'ın Ümit Milli Takımı'ın kalecisi Ramazan'ı da renklerine bağladı. Genç eldivenle birkaç gün içinde sözleşme yapılacak. Takımın performansından memnun olmayan Rumen çalıştırıcı oyuncularıyla bir toplantı yaptı. Lucescu, "Şampiyonluk havasından hâlâ çıkamadınız. Artık lig geride kaldı. Gelecek sezonu düşünün, Güney Kore kampına kadar herkes aklını başına toplasın" uyarısını yaptı. Rumen hoca kampa dün dahil olan Zago ile Ronaldo'ya da sahip çıkarak, "Bu oyuncular ailelerini yılda iki kez görebiliyor. Bu yüzden biraz anlayış gösterin" dedi.
İtalya'nın Bologna kentinde kontrolden geçen İlhan Mansız'ın üç hafta boyunca tedavi olacağı açıklandı. Yönetim ise İlhan ile menajer Sinan Engin arasında yaşanan gerginlikte golcü oyuncudan yana tavır aldı. Öte yandan Siyah-Beyazlılar ormanda 7 kilometrelik bir kros yaptı. Oyuncuların çalışmada hayli istekli oldukları gözlendi.