Diego Costa kararını verdi

Diego Costa kararını verdi
Diego Costa kararını verdi
Brezilya ve İspanyol vatandaşlığı bulunduğu için hangi milli takımı seçeceği merak konusu olan Diego Costa, zor sürecin ardından tercihini yaptı.

İspanya Futbol Federasyonu, Atletico Madrid'de forma giyen Diego Costa ile ilgili bir açıklama yayımladı. Federasyonun internet sitesen yer alan açıklamada, 25 yaşındaki forvet oyuncusunun, İspanya Milli Takımı'nda oynama arzusunda olduğu ve bu isteğini noter aracılığıyla sözlü olarak beyan ettiği bildirildi. Costa'nın, bu kararını Brezilya Futbol Federasyonu Genel Sekreteri Julio Cesar Avelleda'ya da ilettiği belirtildi.

Diego Costa, Mart ayında Brezilya Milli Takımı'nın İtalya ve Rusya ile oynadığı hazırlık maçlarında kadroda yer almıştı. Brezilya Teknik Direktörü Scolari de, 2014 Dünya Kupası aday kadrosunda yer alacağını açıkladığı futbolcuyu, 16 ve 19 Kasım'da Honduras ve Şili ile oynanacak hazırlık maçları için kadroya davet etmişti.

İspanya Milli Takımı Teknik Direktörü Vicente Del Bosque'nin, 19 Kasım'da Güney Afrika ile yapılacak hazırlık maçında Diego Costa'yı ilk kez kadroya çağırması bekleniyor.