Diego Ribas iddialı konuştu

Diego Ribas iddialı konuştu
Diego Ribas iddialı konuştu
Fenerbahçe'nin Brezilyalı yıldızı Diego Ribas, Spor Toto Süper Lig'de bu sezon şampiyonluğa ulaşacaklarına inandığını söyledi.

İSTANBUL - Diego Ribas, Fenerbahçe Gazetesi'nin Şubat sayısında yer alan röportajında, şampiyon olmaları için her türlü imkana sahip olduklarını belirterek, "Yapmamız gereken en önemli şey maç maç düşünmek. Bu şekilde ilerlersek bir sıkıntı yaşayacağımızı düşünmüyorum. Şampiyonluk şansımızın çok olduğunu biliyorum" ifadelerini kullandı.

Gittiği her kulüpte omuzlarında bir yük hissettiğini vurgulayan Brezilyalı futbolcu ancak bunun üstesinden nasıl gelineceğini bildiğini dile getirdi. Önlerinde çok önemli derbilerin olduğunu kaydeden Diego, bu zorlu maçlarda taraftar desteğine ihtiyaç duyduklarını belirtti.

SAHA ZEMİNLERİNİN SERT FUTBOLA ETKİSİ

Diego, Türkiye 'deki saha zeminlerinin sert futbolda etkili olduğunu savundu. Bazı sahaların çok kötü olduğunu belirten Brezilyalı futbolcu, şu ifadeleri kullandı:
"Daha sert ve güce dayalı futbol oynanıyor. Bazen sadece sizi durdurabilmek için sert fauller yapıyorlar. Ama bu Türk futbolunun bir karakteri. Zeminlerin de bu konuda etken olduğunu düşünüyorum. Bazı sahalar gerçekten futbola elverişli değil. Bu tip sahalarda istediğinizi maalesef yapmakta zorlanıyorsunuz. Oyunu teknik olarak oynayamadığınız için daha güce dayalı futbol oynanıyor. Çünkü topu kontrol edemiyorsunuz. İstediğiniz gibi pas veremiyorsunuz."

Geçmiş sezonlarda Almanya'nın Wolfsburg ekibinde Tuncay Şanlı'yla, İspanya'da da Atletico Madrid takımında Arda Turan ile birlikte oynayan Diego, iki oyuncuyu da tanımaktan mutluluk yaşadığını ve her Türk oyuncusunun Avrupa 'da oynama kapasitesinin olduğunu dile getirdi. (AA)