Diego Ribas kulübeye mi dönüyor?

Diego Ribas kulübeye mi dönüyor?
Diego Ribas kulübeye mi dönüyor?
Fenerbahçe'de transferin son günü Liverpool'dan kadroya dahil edilen Sırp Futbolcu Lazar Markovic'in gelişi ile birlikte sistem yeniden değişiyor. Teknik direktör Vitor Pereira'nın yeni sistemde Brezilyalı futbolcu Diego Ribas'ı kulübede bekleteceği belirtiliyor.

Fenerbahçe 'nin transferin son günü Liverpool’dan kadrosuna kattığı Lazar Markovic, sarı-lacivertli takımda şu ana kadar kurulan sistemde değişiklere gidilmesine neden olacak gibi görünüyor. Sırp futbolcunun takıma monte edilmesinden en çok etkilenecek isim ise Diego Ribas olacağı belirtiliyor. Fenerbahçe Teknik Direktörü Vitor Pereira, Markovic'i en etkili olduğu bölge olan sağ kanatta kullanmayı planlıyor. Portekizli hoca, böylece Nani'yi de en başarılı olduğu bölge olan sol açıkta kullanabilecek.

Şu ana kadarki oyun planında Fernandao'yu 4-3-3'ün hedef forveti olarak en ileri noktada oynatan Pereira bu oyun anlayışı içerisinde Brezilyalıdan vazgeçmek istemiyor. Bu durumda formunu her geçen gün artıran Hollandalı yıldız Robin van Persie'nin nerede oynatılacağı sorusu ortaya çıkıyor. Tecrübeli çalıştırıcının bu soruna dair ilk planı Diego'yu yedek kulübesine çekerek Van Persie'yi Fernandao'nun arkasında gezici forvet olarak kullanmak olacağı belirtiliyor. Sezon başından bu yana forvet arkası oynayan Diego, gösterdiği çaba ile takdir toplasa da oyunu yönetme konusundaki özellikleriyle eleştirilerin odağı olmuştu. Van Persie'nin Diego’ya oranla topla daha etkili olması teknik heyet tarafından Hollandalıyı bir adım öne çıkarıyor.