Diego Ribas: O atmosferi yaşamak istiyorum

Diego Ribas: O atmosferi yaşamak istiyorum
Diego Ribas: O atmosferi yaşamak istiyorum
Brezilyalı yıldız, F.Bahçe-G.Saray derbileri babasının kamera görüntülerinden bildiğini söyledi.

Süper Kupa Finali’nde forma giymek için hocası İsmail Kartal’dan özel izin isteyen Diego Ribas, “En küçük ağrım dahi kalmadı dev maçın inanılmaz atmosferini yaşamak istiyorum” talebinde bulundu. Kartal ise öğrencisine bu konuyu son bir kez daha düşüneceğini söyledi.

Fenerbahçe mi, Galatasaray mı? (ANKET)


Fenerbahçe’de en çok merak edilen konuların başında Diego Ribas’ın Süper Kupa Finali’nde Galatasaray’a karşı oynayıp oynamayacağı geliyor.

Hürriyet gazetesinde yer alan habere göre, Brezilyalı yıldız bilindiği gibi sakatlığının ardından perşembe günü takım ile birlikte antrenmana çıkmıştı. Bu antrenmanda kendisini çok iyi hisseden Diego antrenmanın ardından soluğu teknik patron İsmail Kartal’ın yanında aldı. Başarılı oyuncu tercümanı aracılığı ile Kartal’a durumunu anlatırken son derece heyecanlıydı, “Galatasaray’a karşı eğer uygun görürseniz oynamak istiyorum. Antrenmanda kendimi çok iyi hissettim. Hiçbir ağrım yok. Bu maçta oynamayı çok istiyorum” dedi. 

‘BABAM GALATASARAY MAÇINA GELDİ’

DİEGO babasının kendisi Almanya’da oynarken kendisinin Fenerbahçeli olan Türk arkadaşları ile birlikte Fenerbahçe- Galatasaray derbisine geldiğini belirterek, “Babam Kadıköy’e gelip derbiyi izledi ve el kamerası ile tribünleri çekip bana izlettirdi. İnanılmaz bir atmosfer vardı. Galatasaray maçlarının atmosferini çok iyi biliyorum. Galatasaray galibiyetinin ne anlama geldiğini de biliyorum. Almanya’da birkaç kez Türk arkadaşlarımla birlikte Fenerbahçe-Galatasaray derbilerini televizyondan izledim. Ayrıca Cristian, Meireles ve Alves de bana derbilerin atmosferini anlattılar. Bu maçta ne olursa olsun sahada olmak istiyorum. En küçük bir ağrı dahi hissetmiyorum…Lütfen beni oynatın. Kendimi hazır hissediyorum” ifadelerini kullandı.

Diego krizi! Bir lisansı bile yok


KARTAL, SAMBACIYA UMUT VERDİ

DIEGO’nun sözlerini dinleyen Kartal, Diego’nun bu isteğinden etkilense de kararını Brezilyalı yıldıza iletti. Kartal takımın salahiyeti ve kendi sağlığı için sambacıyı riske etmeyeceğini iletirken, “Seni sahada görmek istiyorum. Sakatlıktan sonra forma giymedin. Oynatacağım ya da oynatmayacağım diyemem” ifadelerini kullandı. Diego’nun ısrarı sonucu yumuşayan Kartal, “Senin bu isteğini gördükten sonra konuyu bir kez daha düşüneceğim. Maçtan önceki gün bu konuyu bir kez daha konuşalım ve kararı o konuşmadan sonra verelim” ifadelerini kullanarak Diego’ya Galatasaray karşılaşması öncesi umut verdi.

DIEGO Ribas’ın babası Djair Cunha aynı zamanda tecrübeli oyuncunun menajerliğini yapıyor. Cunha geçtiğimiz sezon Kadıköy’de oynanan ve 2-0 biten Galatasaray karşılaşmasını ve 3-3 biten Beşiktaş karşılaşmasını tribünde izlemiş ve el kamerası ile tribünleri çekerek Diego’ya izlettirmiş. Djair Cunha ayrıca Trabzon’da oynanan Trabzonspor- Fenerbahçe karşılaşmasını da yerinde izlemiş. Djair Cunha geçtiğimiz son 5 yılda tüm Fenerbahçe- Galatasaray derbilerinde Kadıköy’de yer almış…

Fenerbahçe'ye 100 milyon dolar