Diego Ribas'a Katar'dan teklif

Diego Ribas'a Katar'dan teklif
Diego Ribas'a Katar'dan teklif
Al Sadd Kulübü'nden Brezilyalı futbolcu Diego Ribas için Fenerbahçe'ye 6 aylığına 3 milyon 250 bin Euro'luk teklif geldi.

Diego Ribas. Avrupa kariyerinde hatırı sayılır başarılara imza attıktan sonra Türkiye 'nin yolunu tuttu. Hatta 2013-2014 sezonunda künyesine La Liga şampiyonluğu ve Kupa 1'de final oynama başarısını yazdırıp öyle geldi. Kimilerine göre Alex'in koltuğunu sarsacak kadar önemli bir transfer olan Sambacı, Türkiye'ye uyum sürecini bir türlü atlatamadı.   

Başkan Aziz Yıldırım, Kapalıçarşı gezisinde "Ondan memnunuz, sadece biraz zaman istiyor" dedi. Ancak Diego'nun performansından Yıldırım memnun olsa da teknik heyet için bu yeterli değildi.

AZİZ YILDIRIM'DAN OLUMSUZ YANIT

Millet Gazetesi'nde yer alan habere göre; Katar Yıldızlar Ligi takımlarından Al Sadd, Fenerbahçe 'nin kapısını çaldı. Geçmiş yıllarda Raul Gonzales, Mamaduo Niang gibi isimlere de forma giydiren Al Sadd, Diego Ribas için 3 milyon 250 bin Euro'luk bir paket önerdi. Bu rakamın 2.5 milyon Euro'su Brezilyalı futbolcuya, kalan 750 bin Euro ise Fenerbahçe'ye verilecekti.

Teknik direktör İsmail Kartal ve İdari Menajer Hasan Çetinkaya, Katar kulübünün yöneticilerine olumlu yanıt verdi ama Aziz Yıldırım, Diego'nun takımda kalmasını istedi. Buna rağmen Al Sadd, Fenerbahçe'ye "Biraz daha düşünün" diyerek zaman tanıdı.