Diego Ribas'tan Melo cevabı

Diego Ribas'tan Melo cevabı
Diego Ribas'tan Melo cevabı
Fenerbahçe'nin yeni transferi Diego Ribas, Topuk Yaylası tesislerinde basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Yeni sezon hazırlıklarını Düzce Topuk Yaylası Tesisleri'nde sürdüren Fenerbahçe 'de yeni transfer Diego Ribas, basın mensuplarının karşısına çıktı. İşte yıldız oyuncunun açıklamalarından satır başları:

"Dürüst olmak gerekirse biraz şaşkınım. Gerçekten çok mutluyum. Dürüst olmak gerek, biraz şanslıyım. Burası olağanüstü. Beni şaşırttı. Türkiye 'nin en büyük kulübüne geldiğime inanıyorum. Burada olmaktan gerçekten çok mutluyum. Bugüne kadar pozitif ve güzel geçti. Tesisler birinci sınıf. Odalarda tek kalıyoruz. Antrenmanlarda çok eğleniyoruz. Çok fazla birliktelik var. Tesisleri çok beğendim. Burada olmaktan mutluyum."

Brezilya'nın Dünya Kupası performansı

"Brezilya Milli Takımı'na tabii ki de ben de çok şaşırdım. Normal değildi. Tam olarak konuşamam, takım içinde yer almadım. Nelerin yaşandığını bilemediğim için konuşmayı doğru bulmuyorum."   

4. yıldız beklentisi

"4. yıldız, bunun için çalışacağız. 4 ya da 5 fark etmez, biz her zaman kazanmak için mücadele ediyoruz. Takımda buna katkıda bulunabilirsem mutlu olurum."

Yabancı sınırlaması

"Gelmeden önce bir Türk arkadaşımdan bilgiler aldım. Bundesliga, Premier Lig ile aynı seviyede olmasa da gelişimde olduğuna inanıyorum. Büyük kulüplerin bu düzeyde olduğuna inanıyorum. Futbolda hangi ligde olduğunuzun önemi yok. Fit olmalısınız, iyi şekilde hazırlanmanız gerekiyor. Yabancı sınırlaması benim ilk defa karşılaştığım bir şey. Daha önce böyle bir şey yaşamadım. Hocamız nasıl karar verir, oynatır oynatmaz ona saygı duyacağız."

Eski takımı Atletico Madrid'in durumu

"Atletico'nun çok kaliteli hocaları ve kadrosu olduğuna inanıyorum. Geçen sene elde ettikleri başarıların daha zor olacağını düşünüyorum."

Tercih ettiği oynama şekli

"Hoca nerede oynatmak istiyorsa orada oynarım. Baktığımız zaman önemli olan Fenerbahçe'nin başarısı ve herkesin Fenerbahçe'yi biraz daha ileriye götürmesi."

Alex'le kıyaslanması

"Bu ilk defa benim başıma gelmiyor. Diğer oynadığım kulüplerde de başıma böyle kıyaslamalar geldi. Ancak kıyaslamalara karşı söylenecek, yapacak bir şey yok. Çünkü herkes farklı karakterde oyuncular. Alex, burada 8 senesini geçirdi, o kendi tarihini yazdı. Şimdi ben de buradayım. Kendi tarihimi kendim yazacağım. Bu yüzden herkes kendi işine bakmalı. Çünkü ben şu an buradayım. En iyi şekilde Fenerbahçe'ye en iyisini vermeye çalışacağım."

Felipe Melo'yla arkadaşlığı

"Felipe Melo benim arkadaşım, buraya gelmeden önce onunla iletişimdeydim. Çok büyük bir oyuncu, ona saygı duyuyorum."

Arda Turan hakkında

"Tabii ki de Arda ile iletişimdeydik. Özellikle Türkiye, İstanbul ve Fenerbahçe hakkında her zaman pozitif şeyler söyledi. Onun söylediği olumlu yorumlarla daha güvende hissettim."