Diego Simeone'ye 6 milyon Euro

Diego Simeone'ye 6 milyon Euro
Diego Simeone'ye 6 milyon Euro
La Liga kulübü Atletico Madrid'in, teknik direktör Diego Simeone'nin sözleşmesini uzatmak için görüşmelere başladığı ileri sürüldü.

MADRİD - İspanyol spor gazetesi Marca'da yer alan haberde, takımın en değerli ismi olarak görülen Diego Simeone'nin sözleşmesinin uzatılması için görüşmelere başlandığı iddia edildi.

Simeone'nin 2017'nin Haziran ayında dolacak sözleşmesini uzatmak isteyen yönetimin, yıllık 2,5 milyon Euro alan Arjantinli teknik adamın ücretini 6 milyon Euro'ya kadar yükselterek takımda en çok kazananlar listesinde ilk sıraya çıkarmak istediği belirtildi.

Atletico Madrid'in yönetim kurulu başkanı ve en büyük hissedarı Miguel Angel Gil, Çin ziyaret sırasında basına yaptığı açıklamada, 4 sezondur takımı çalıştıran Simeone'den övgüyle bahsederek, " Bugün itibarıyla bana göre bizim en iyi transferimiz Simeone. Çok büyük başarılar elde etti. Önemli olan takımı güçlü, formda, hevesli ve zihinsel olarak iyi durumda tutmak" değerlendirmesinde bulundu.

Futbolda dünyanın en çok kazanan teknik direktörleri sıralamasında 12 milyon Euro ile Josep Guardiola (Bayern Münih) ilk sırada yer alırken, onu 10,2 milyon Euro ile Jose Mourinho (Chelsea), 8,2 milyon Euro ile Arsene Wegner (Arsenal), 7,5 milyon Euro ile Carlo Ancelotti (Real Madrid) ve 6,6 milyon Euro ile Manuel Pellegrini (Manchester City) izliyor. Simeone, Atletico Madrid ile sözleşmesini yıllık 6 milyon Euro karşılığında uzatması halinde en çok kazanan 6. teknik direktör olacak. (AA)