Diego'dan Passolig açıklaması

Diego'dan Passolig açıklaması
Diego'dan Passolig açıklaması
Fenerbahçe'nin Brezilyalı futbolcusu Diego Ribas, derbi maçlarda deplasman takımının seyircisinin olmamasına üzüldüğünü söyledi.

İSTANBUL - Sarı-lacivertli kulübün aylık resmi yayın organı Fenerbahçe Dergisi'nin Aralık sayısında röportajı yayımlanan Diego Ribas, sezon başında sarı-lacivertli takıma katıldığını hatırlatarak, "Takımdaki tüm oyuncularımızın hedefi bu seneki şampiyonluğun ardından gelecek yıl Şampiyonlar Ligi'nde bu formayla mücadele etmek. Dört yıldızla Şampiyonlar Ligi'ne gitmek istiyoruz. Böylesine büyük hedefleri olan bir futbol takımının üyesi olmak benim için de büyük bir keyif" ifadelerini kullandı.

Teknik direktör İsmail Kartal'ın kendisinden, takımı organize etmesini istediğini belirten Diego, "İsmail hoca benden, pas veren, asist yapan, atağı ve takımı organize eden yani oyunu değiştirebilen bir oyuncu olmamı bekliyor. Ben de bunu yapmaya çalışıyor ve her gün bunu daha da fazla başardığımı düşünüyorum. Hocamın bu beklentilerini gerçekleştirerek takımıma destek vermeyi sürdüreceğim" şeklinde görüşlerini aktardı.

Derbi maçlarda deplasman takımının seyircisinin olmamasına üzüldüğünü aktaran Brezilyalı futbolcu, şunları belirtti:
"Passolig kartına adaptasyon süreci ve bazı belirsizlikler seyirci sayısını etkiledi. Öte yandan, şimdiye kadarki çıktığımız tüm deplasman maçlarında zemin şartları iyi değildi. Bu tarz zeminler biz oyuncuları çok zorluyor. Gerek bireysel bazda gerekse takım olarak gerçek performansımıza ulaşmamıza engel oluyor. Bu durum bizi bu şekilde etkilerken haliyle ortaya seyir kalitesi yüksek, tempolu bir maç da çıkamadığı için seyircileri olumsuz olarak etkiliyor. Bu şartlar da düzeltildiği takdirde Türk futbolu çok daha ileriye taşınacaktır diye düşünüyorum."

Brezilya Milli Takımı'nda tekrar forma giyme hedefinin olduğunu da vurgulayan Diego, "Dunga'nın Brezilya'sı, üstündeki tozu toprağı atıp tekrardan rakipleri korkutabilen bir Brezilya takımı haline geldi. Tabii ki milli takımımda yer alabilmek benim her zaman arzumdur. Takıma tekrar geri dönebilmek için Fenerbahçe'de çok çok iyi olmalıyım. O nedenle şimdi sadece takımıma ve yapabileceklerime konsantreyim" ifadelerini kullandı. (AA)